Toaletka, mebel dla każdej kobiety. Poradnik: jak wybrać toaletkę

Toaletka jest meblem wyjątkowo lubianym przez kobiety. Która z nas nie chciałaby jej mieć? To przy toaletce szykujemy się i do pracy, i do wielkiej gali. Stąd pytanie o wielkiej wadze: jaką toaletkę wybrać? Odpowiedź przynosi nasz poradnik.

Toaletka
Toaletka
Toaletka
Toaletka
Toaletka

Toaletka kojarzy się z przyjemnym  luksusem. Jest marzeniem większości kobiet. To przy niej, codziennie rano i przed wielkim wyjściem, poprawiamy urodę. Toaletka jest małym, zgrabnym mebelkiem, nie potrzebuje dużo miejsca, zmieści się nawet w niewielkiej sypialni. Możemy ją także zaaranżować w łazience. Oprócz zgrabnego mebla potrzebne będzie dobre oświetlenie - naturalne i sztuczne oraz wygodne krzesło lub miękki taboret. 

Toaletka w komplecie

Toaletka pochodząca z tej samej kolekcji mebli jest zawsze bezpiecznym wyborem. Możemy mieć pewność, że nie popełnimy błędu stylistycznego i wszystko będzie do siebie pasowało. Takie rozwiązania sprawdzają się zwłaszcza w aranżacjach sypialni w stylu klasycznym. Warto wtedy dodać jeden nieoczekiwany, nowoczesny element: lampę lub lustrzaną szkatułkę na biżuterię. Stylowe toaletki mają ważną zaletę – wyposażone są w wiele małych szufladek, które pozwalają ukryć większość kosmetyków i akcesoriów – na blacie pozostają tylko ozdobne flakony perfum i kilka najładniejszych akcesoriów.

Toaletka inna niż wszystko

Toaletka w sypialni nie musi stanowić kompletu z innymi meblami. Zwłaszcza w nowoczesnych aranżacjach mamy duże pole do popisu. Na tle nowoczesnego łóżka z tapicerowanym zagłowiem świetnie wygląda oryginalna toaletka w stylu retro lub vintage. Wprowadza bardzo kobiecy element do uniwersalnego wnętrza. Toaletką, która nie jest elementem kompletu może być mebel o zupełnie innym przeznaczeniu: minibiurko lub konsola, które umieszczamy w salonie lub w holu. Ma ona zazwyczaj wygodną wysokość stołu, jest płytka, często wyposażona w małe ale wygodne szuflady. Wystarczy postawić na niej duże lustro i zaaranżować oświetlenie.  Pomysł na toaletkę dla minimalistek? Wąski blat i dwie podstawy (tzw. kozły) kupione w popularnej sieciówce.

Czytaj też: Toaletka do sypialni: 20 inspiracji na toaletki w rożnym stylu

 Oświetlenie toaletki w sypialni

Fot. Bernard Białorucki

Toaletka w sypialni czy w łazience?

To zależy od tego gdzie jest na nią miejsce i od możliwości dobrego oświetlenia. Idealnym rozwiązaniem jest ustawienie toaletki w sąsiedztwie okna, tak by dzienny makijaż wykonywać przy świetle naturalnym. Jest to możliwe i w sypialni i w łazience. Toaletka zaaranżowana w łazience, na blacie z umywalką, jest równie wygodnym rozwiązaniem pod warunkiem wystarczającej właścicielce ilości miejsca na kosmetyki i drobiazgi. Może tu korzystać z dużego lustra przy umywalce i dodatkowego mniejszego  (powiększającego lub z wbudowanym oświetleniem) postawionego na blacie. Blat w którym zamontowana jest umywalka jest odporny na wszelkie zabrudzenia z kosmetyków - tusz do rzęs lub płynny fluid go nie uszkodzi. Jeśli o toaletce na łązienkowym blacie pomyślimy jeszcze na etapie projektowania łatwiej bedzie wygospodarować miejsce do siedzenia. Toaletka w sypialni jest już zdecydowanie bardziej tradycyjnym rozwiązaniem. Ustawiona niedaleko okna zyska dostęp do światła dziennego. Możemy też brać przykład z rozwiązań hotelowych i toaletką aranżować jako przedłużenie komody lub małego biurka.

Zobacz też: Oryginalne pomysły na toaletkę w sypialni

Jak oświetlić toaletkę?

Podczas robienia makijażu bardzo ważne jest właściwe oświetlenie twarzy. Powinno być symetryczne. Najlepiej wzorować się na garderobach artystów – tam dookoła lustra umieszczone są żarówki dające równomiernie rozproszone światło. Ważna jest tez barwa światła – jak najbardziej zbliżona do światła dziennego, nie za zimna (niebieska) i nie za ciepła (zbyt żółta). Jako oświetlenie toaletki nie sprawdzają się żarówki energooszczędne emitujące zimne światło – podkreślają wszystkie zaczerwienienia i zmieniają kolory – łatwo więc popełnić błąd. Poza tym zanim osiągnie właściwą barwę i natężenie kończymy makijaż… Jako oświetlenie toaletki najbardziej sprawdzają się żarówki LED o ciepłej barwie (informacja o barwie światła jest podana na opakowaniach żarówek) i halogeny.

Toaletka
camera

Toaletka idealnym dodatkiem do domu dla mamy

LISTA ZAKUPÓW

Minimalistyczna toaletka
camera

Oryginalna toaletka do sypialni INSPIRACJE

LISTA ZAKUPÓW

Toaletka do sypialni i łazienki
camera

Toaletka do sypialni: galeria zdjęć

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 1
Zdjęcia: materiały prasowe Bloomliving

POLECANE ARTYKUŁY