Łóżko jest najważniejszym elementem w sypialni. Warto je wyróżnić, poprzez dobranie stylowego zagłówka. Nieco znudzeni ramami, które powtarzają się niemal w każdej sypialni, proponujemy zgodnie z panującymi trendami - elegancki pikowany zagłówek. To pomysł na interesujące meble do sypialni, który odmieni każde łóżko, nawet to o najprostszej formie.  Będzie on niezwykle efektowną dekoracją w sypialni. Pikowany zagłówek sprawia, że meble do sypialni wyglądają elegancko i przytulnie.

MEBLE DO SYPIALNI: pikowany zagłówek łóżka

Najczęściej w sklepach znajdziemy klasyczne wzory zagłówków - w kształcie prostokąta lub lekko zaokrąglone na górze. Tapicerki wykonane są z rożnych materiałów: skóry, atłasu, a nawet płótna. Niektóre są obwiedzione drewnem lub tapicerowana rama, nabite ozdobnymi ćwiekami. Każdy dodatkowy element decyduje o jego stylu i będzie miał ogromne znaczenie w dalszej aranżacji pomieszczenia. Wybór koloru pikowanego zagłówka jest kluczowy: cieliste, jasne kolory wprowadzą ciepło sypialni. Jeśli odważysz się na mocne kolory, odcienie czerwieni, czerni, grafitu, Twoja sypialnia utzymana będzie w nowoczesnym klimacie.

ZRÓB TO SAM: ciekawe meble do sypialni

Czasami wcale nie trzeba kupować nowych mebli do sypialni, aby odmienić nasze wnętrze. Najłatwiejszym sposobem jest wykorzystanie wolnej przestrzeni nad łóżkiem. A zatem zakup nowego łóżka wcale nie jest konieczne, wystarczy zmodyfikować obecne, a uzyskasz równie zadowalający efekt. Do wykonania pikowanego zagłówka potrzebujemy m.in. płyty ze sklejki, gąbki, tkaniny obiciowej, guzików obciąganych, cienkiego sznurka, dwóch mocnych kołków rozporowych, młotka, kilku gwoździ, nożyczek oraz tuckera na duże zszywki. W internecie znajdziemy mnóstwo stron pokazujących, jak wykonać go krok po kroku.

GALERIA: zobacz propozycję stylowych mebli do sypialni >>>

MEBLE DO SYPIALNI: zalety stylowego zagłówka

Pikowany zagłówek wprowadza ponadczasowość w aranżacji sypialni. Pomysł na stylizowanie mebli do sypialni, tworzy charakter i wyrazistość wnętrza. Masywne łóżko z charakterystycznym , pikowanym zagłówku , świetnie sprawdzi się w takich zmianach. Stylizowane łózko świetnie gra z lekkimi meblami do sypialni. Lekka kompozycja pozostałych mebli uwydatnia stylowe łoże. Nietuzinkowy pomysł mebli do sypialni ma swoje zalety również w funkcjonalności. Pikowane zagłówki są niezwykle miękkie i wygodne, pozwalają na iście królewski odpoczynek.

MEBLE DO SYPIALNI: kupujemy pikowany zagłówek

Pikowany zagłówek nada elegancki ton i będzie wyrazistym dekoracyjnym elementem. To meble do sypialni, które możesz zrobić na zamówienie, samemu lub kupić w sklepie. Zamów lub kup gotowy zagłówek. Wykonawce lub sprzedawce zagłówków pikowanych znajdziemy w internecie. Wystawiane tam są już gotowe produkty, ale także oferty zrobienia pod konkretny wymiar czy kolor. Panel przeszywany lub pikowany kupimy już od 290 zł.