Właścicielom małego mieszkania zależało przede wszystkim na tym, aby wydzielić dwie strefy – pierwszą przeznaczoną do odpoczynku, a drugą do pracy. Architekt Joanna Lafuite Tomaszewska postanowiła więc poprzestawiać ściany. Otworzyła kuchnię, zmniejszyła łazienkę i oddzieliła sypialnię. Po przekroczeniu progu mieszkania widzimy otwartą przestrzeń dzienną ze strefą wypoczynkową i jadalnianą, dopiero z salonu widać wydzieloną sypialnię.

Aranżacja sypialni w kawalerce

Sypialnia powstała w wyniku podzielenia jednego, wielofunkcyjnego pomieszczenia. Układ okien pozwolił na postawienie dodatkowej ściany oddzielającej sypialnię od części dziennej. Są w niej dwie pary drzwi – symetryczne otwory wprowadzają porządek i pozwalają wędrować światłu po mieszkaniu. Przesuwane szklane tafle drzwi są wizualnie lekkie, nie konkurują z wystrojem wnętrza. Łóżko z wygodnym materacem, stoliki nocne i oświetlenie – to cały wystrój sypialni. Zgodnie z planem, sypialnia  jest miejscem przeznaczonym tylko i wyłącznie do odpoczynku. Oryginalna szafeczka nocna ma ok. 80 lat, została sprowadzona z Francji.

Czytaj też: Małe mieszkanie - monochromatyczna sypialnia z łazienką

Mała łazienka w jasnych barwach

Mała łazienka została zaprojektowana zgodnie z 3 zasadami urządzania małych wnętrz: zastosowano tu jasną kolorystykę, brak wyraźnych podziałów przestrzeni, a meble i sprzęty są podwieszane.  Wielkoformatowe płytki w tym samym kolorze - na ścianach imitują mozaikę, na podłodze są gładkie. Kabinę prysznicową, bez brodzika, wydziela jedynie szklana ścianka bez ram – optycznie dzielących przestrzeń. Podwieszaną szafkę umywalkową z podłączeniami elektrycznymi wewnątrz, zaprojektowała architektka. Wszystkie potrzebne na co dzień akcesoria znikają w niej kiedy tylko są nieużywane.

Czytaj też: Urządzamy małą łazienkę: triki na małe wnętrza