22x nowoczesne sypialnie z tapetą, czyli jak uzyskać mocny efekt w sypialni

Nowoczesne sypialnie z tapetą. Tapeta w nowoczesnej sypialni to jeden z prostszych sposobów na podkreślenie stylu wnętrza, a efekt jest znakomity! Nowoczesna sypialnia inspiracje: podpowiadamy, jaką tapetę wybrać do nowoczesnej sypialni. Zobacz naszą GALERIĘ ZDJĘĆ nowoczesnej sypialni.

Tapeta w sypialni
22 x nowoczesna sypialnia z tapetą
22 x nowoczesna sypialnia z tapetą
22 X nowoczesna sypialnia z tapetą
22 x nowoczesna sypialnia z tapetą

Nowoczesne sypialnie lubią efektowną dekorację ścian. W aranżacji sypialni liczy się oszczędność oraz minimalizm w doborze mebli i dodatków, umiejętnie dobrane kolory ścian, funkcjonalność i wygoda wnętrza -  to najważniejsze cechy sypialni w nowoczesnym stylu. Do takiej aranżacji sypialni doskonale pasują wzorzyste tapety, bo nie mają we wnętrzu konkurencji. Świetnie wyeksponowane wzmacniają charakter sypialni. Sprawiają, że nowoczesne sypialnie stają się efektownym i często bardziej przytulnym wnętrzami. To, jaką tapetę wybrać do sypialni, zależy od wystroju, który chcesz stworzyć w tym pomieszczeniu i pozostałych materiałów wykończeniowych.

Nowoczesne sypialnie: wybieramy tapetę do sypialni

Jeśli twoja nowoczesna sypialnia jest utrzymana w jasnej, spokojnej kolorystyce, na zasadzie „ton w ton”, czyli w różnych odcieniach tej samej, np. brązowej barwy, idealna będzie tapeta z delikatnym deseniem roślinnym albo geometrycznym.

Nowoczesna sypialnia zyska elegancję i ciepło z tapetą w beżowo-kremowe pasy lub tzw. damaski (stylizowane wzory kwiatowe). W sypialni świetnie się sprawdzą także gładkie, lekko lśniące motywy na matowym tle o takiej samej barwie. Śmiało zdecyduj się na taki wybór, jeśli zależy ci na podkreśleniu szyku sypialni. I nie ma znaczenia, czy twoja nowoczesna sypialnia ma mały, czy duży metraż - możesz mieć pewność, że nie popełnisz aranżacyjnego błędu. Gdy nowoczesna sypialnia nie jest wystarczająco doświetlona światłem dziennym, dobrym rozwiązaniem będzie również tapeta w ciemnej kolorystyce. Taka w chłodnych odcieniach pogłębi trochę sypialnię optycznie.

Nowoczesne sypialnie: jak wyeksponować tapetę

Jeśli łóżko w sypialni zostało ustawione szczytem do ściany, tapeta doskonale będzie wyglądać na niej. Nowoczesne sypialnie nie muszą mieć  tapetą pokrytej całej ściany, możesz wykleić nią tylko fragment, np. wielkości sporego zagłówka, lub – jeśli sypialnia ma wnękę - wyłożyć tapetą tylko tę część sypialni. To ładnie wygląda, a wnęka "znika" pod tapetą. Modnym pomysłem są także obrazy z różnych tapet na ścianie. Nabija się je zszywkami na drewniane ramy, podobnie jak płótno malarskie. W ten sposób w sypialni można stworzyć dekoracyjną galerię.

Ocena: 0
Zdjęcia: Mariusz Bykowski, Konrad Kalbarczyk, Radosław Wojnar, Marcin Czechowicz, Michał Przezdzik, Krzysztof Zasuwik, Sylwester Rejmer

POLECANE ARTYKUŁY