Mała sypialnia: pomysł na sypialnię z tapetą!

2017-05-18 18:21

Pomysł na małą sypialnię? Nic trudnego. Ale pomysł na bardzo małą sypialnię... to dopiero wyzwanie! Zobaczcie projekt mikroskopijnej wręcz sypialni i sposób na graficzne i kolorystyczne zaczarowanie tej przestrzeni! Jest pięknie!

Spis treści

  1. Mała sypialnia: ekonomiczny raj
  2. Miniaturowa sypialnia marzeń: patenty
  3. Na co warto spojrzeć przed snem: tapeta i biel

Nawet najmniejszy pokój może stać się tym najpiękniejszym, gdy właściwie ocenimy jego potencjał i podkreślimy zalety. Choćby i najmniejsza sypialnia świata stanie się ulubionym wnętrzem w mieszkaniu, jeśli zadbamy o prywatność, wygodę i przyjemny detal. Jak w tym przypadku.

Mała sypialnia: ekonomiczny raj

Mała sypialnia to ekonomiczny raj. Do jej aranżacji potrzebować będziemy jedynie wygodnego łóżka. Nie musimy kombinować z nietypowymi wymiarami poszczególnych mebli tak, aby zmieściły się w wygodnych od siebie odległościach - i tak nie wejdą. Mikro sypialnia to królestwo wygodnego łóżka! I na nim się skupmy. Rama może być prosta i niewidoczna (najważniejsze są wymiary - wykorzystajmy wąskie i małe wnętrze do maksymalnej szerokości pomieszczenia). Jeśli pozwala na to przestrzeń od końca ramy łóżka do drzwi wewnętrznych (zadbajmy o swobodę otwierania i zamykania drzwi), pokusić się możemy o stelaż z wysuwanymi szufladami. Wówczas zyskujemy dodatkową przestrzeń do przechowywania - w zależności od potrzeb: rzeczy rzadziej używanych, jak np. zimowe ubrania, lub tekstyliów stanowiących dzienne wyposażenie małej sypialni, jak poduszki dekoracyjne, pledy, dekoracyjne wałki pod głowę do popołudniowej drzemki itp. Możemy też składować w szufladach bieżące lektury i czasopisma, przy których układamy się do snu. Zainwestujmy za to w wygodny materac, np. wysoki kontynentalny. Komfort spania na takim posłaniu wynagrodzi nam wszelkie niedogodności związane z maleńkim wnętrzem.

Czytaj też: Jak urządzić sypialnię? PORADNIK

Miniaturowa sypialnia marzeń: patenty

Miniaturowa sypialnia to taka, która zmieści łóżko. I to tyle. Aż tyle. Jeśli do tego ma okno, jak na naszym przykładzie - mamy już wszystko! Wygodne łóżko to podstawa. Brak miejsca na ewentualną szafkę nocną zrekompensuje nam szerszy parapet lub... patent odsunięcia łóżka od okna i wstawienia tam bliźniaczych kontenerków (mogą być na kółkach - jeszcze fajniej). Na nich z kolei umieścić możemy nocne lampki (bliźniaczo) lub - chcąc oszczędzić sobie przestrzeń na blatach, oświetlenie przenieśmy na boczne ściany. Wygodne "zapalarki" na sznurkach to rozwiązanie idealne do lampek na ścianach (wyłączasz nie wstając z łóżka - rozpusta). Jeśli margines pomiędzy oknem a ścianą na to pozwala, zamontować możemy jedną otwartą półkę. Jedna będzie optymalnym rozwiązaniem, tak jak w naszym przykłądzie - zbyt duże zagęszczenie drobiazgów na tak małej przestrzeni powoduje niepotrzebne rozedrganie i utrudnia odpoczynek. A tego w sypialni lepiej nie ryzykować. Do tego ulubiona zielona roślinka i grafika lub plakat na który lubimy spoglądać i wnętrze (prawie) gotowe.

Zobacz: Fajne sypialnie z tapetą!

Na co warto spojrzeć przed snem: tapeta i biel

Aby miniaturowa sypialnia nabrała charakteru i indywidualnej charyzmy, ścianę naprzeciw łóżka (z wejściem) ozdobiono tapetą. Wyrazisty wzór i ulubiony kolor (nawiązujący zresztą kolorem do niebieskiej narzuty) porządkują myśli przed snem i wprawiają w dobry nastrój. Dlatego ważnym jest, by wybrana tapeta na pewno bardzo nam się podobała. Do tego kilka ulubionych zdjęć w prostych ramkach czy wręcz niewielka komódka w stylu vintage, na której zmieścimy ulubiony dodatek dekoracyjny, lampkę nocną lub muszlę (koi nerwy). Voila!

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE