Tapety w tegorocznych trendach są utrzymane w kolorach wiosny. Wybierz ładne tapety do salonu czy sypialni w modnych kolorach.

Ładne tapety: kolory i wzory

W tym sezonie obowiązują żółcie, zielenie, róż i niebieski. Niebieski jest mocnym trendem w tym roku – na tapetach spotkamy go jako mocne kobaltowe wzory, albo delikatne błękitne cienie i wyraźny turkus. Ładne tapety obowiązkowo mają kwiaty. Kwiaty na tapetach mogą być duże i stanowić jedyną ozdobę ściany – na przykład jako dekoracyjna tapeta w sypialni za zagłówkiem. Kwiaty ładnie prezentują się na tapetach również jako drobny wzorek – mała łączka, drobne pąki lub małe kwiatki. Na tapetach pojawiają się także motywy innych roślin – drzewa, liści. Wyraźnym trendem są również motywy zwierzęce. Te jednak pojawiają się niemal wyłącznie jako małe, różnokolorowe wzory. Takie tapety są ładną ozdobą jadalni lub pokoju dziecięcego.

Piękne tapety do salonu

Ładna tapeta może dodać aranżacji wnętrza charakteru, ale można nią także wnętrze poprawić. W ciemnych i małych pomieszczeniach warto zdecydować się na tapety jasne – optycznie powiększą wnętrze. Podobnie rzecz ma się z tapetami w pasy – pionowe wydłużą i optycznie podwyższą mieszkanie. Tapeta może zdobić tylko jedną ścianę – wówczas resztę dobrze jest pomalować jednolitym kolorem. Jeśli zdecydujemy się na tapetowanie wszystkich ścian, zwróćmy uwagę, aby tapeta nie była zbyt wzorzysta i nie przytłaczała całego wnętrza.

W galerii wybraliśmy dla Was ciekawe propozycje tapet – zobacz zdjęcia tapet!