Salon: znaczenie kolorów a kolory ścian. Aranżacje wnętrz

 Zdjęcie do bloczka '1 zdjecie' - art 4388

Dla wrażliwej romantyczki

Kilka puszek kolorowej farby i malowanie ścian, parę nowych drobiazgów - to wystarczy, by całkowicie odmienić salon. Przedstawiamy aranżacje wnętrz, które zawierają w sobie znaczenie kolorów. Wybierz twoje ulubione kolory ścian i stwórz wymarzony salon. Czas na wielkie malowanie ścian!

Przy aranżacji wnętrz tego samego salonu, stylistka zaproponowała trzem osobom, by wybrały kolory ścian zgodne ze swoimi upodobaniami i zapełniły salon swoimi ulubionymi drobiazgami. Udowodniła w ten sposób, jak wielki wpływ na charakter wnętrza ma znaczenie kolorów. Malowanie ścian było jedyną zmianą w salonie. Podstawowe wyposażenie salonu - biała sofa, fotel, niski stolik, biurko, sekretarzyk i krzesło - pozostało niezmienione. Prezentujemy aranżacje wnętrz tego samego salonu z innymi kolorami ścian.

Salon i kolory ścian dla odważnej tradycjonalistki

Pierwsza osoba zdecydowała się na stonowane kolory ścian i pasiasty wzór na ścianach. Pasy to wciąż modny motyw. Pionowe - optycznie poprawiają proporcje niskiego salonu. Malowanie ścian w szerokie i regularne pasy jasnego beżu i brązu to idealny salon dla odważnej tradycjonalistki. Znaczenie kolorów beżowego i brązu to harmonia. Aranżacje wnętrz, w których dominują takie kolory ścian dają neutralne tło, które równie dobrze sprawdzi się w nowoczesnym, jak i klasycznym salonie.

 Zdjęcie do bloczka '1 zdjecie' - art 4388

Dla odważnej tradycjonalistki

Zdjęcie do bloczka '2 zdjecia' - art 4388

Zdjęcie do bloczka '2 zdjecia' - art 4388

NIE PRZEGAP

W pierwszej aranżacji salonu zewnętrzne ścianki wnęki z płyt gipsowo-kartonowych mają ten sam odcień, co jasne pionowe pasy, a płaszczyzny wewętrzne są pomalowane na kolor ciemniejszy. W ten sposób podkreśliliśmy wrażenie głębi we wnęce salonu.

Salon i kolory ścian dla energicznej optymistki

Salon urządzony zgodnie z upodobaniami Moniki zdominowały żółte i różowe kolory ścian. Urodzona optymistka ani przez chwilę nie wahała się doborze słonecznej żółci i mocnego różu. Malowanie ścian na żółto sprawia, że salon wydaje się jasny i promienny. Jedynie wnękę salonu zaakcentował amarantowy kolor ścian.

Znaczenie kolorów takich jak żółty czy mocny różowy przy aranżacji wnętrz wydobedą optymizm i witalność. W tym salonie nie sposób się smucić, jednak tak intensywne kolory po pewnym czasie mogą się opatrzyć lub powodować zmęczenie. Dlatego warto wziąć to pod uwagę, decydując się na takie kolory ścian.

 Zdjęcie do bloczka '1 zdjecie' - art 4388

Dla energicznej optymistki

Zdjęcie do bloczka '2 zdjecia' - art 4388

Zdjęcie do bloczka '2 zdjecia' - art 4388

W drugiej aranżacji salonu, w oszczędnie umeblowanym pokoju pojawiają się detale w kolorze kobaltu. Poduszki na kanapie, szklane naczynia, lampki w kąciku do pracy to kontrast z ciepłymi kolorami ścian.
Półki we wnęce salonu pomalowaliśmy na amarantowy kolor, dzięki czemu wtapiają się one w tło koloru ściany, a ustawione na nich jasne przedmioty wyglądają jak zawieszone w przestrzeni. Stół kreślarski ustąpił miejsca wygodnemu blatowi na metalowych nogach.

Salon i kolory ścian dla wrażliwej romantyczki

Pasją ostatniej "właścicielki" naszego salonu jest projektowanie ubrań. Delikatne, pastelowe kolory ścian i subtelność dodatków świadczą o romantycznym, spokojnym usposobieniu mieszkającej tutaj osoby. Salon pełen przedmiotów i detali, takich jak manekin krawiecki, projekty na ścianach, koszyczki z dodatkami krawieckimi, wyraźnie zdradzają charakter jej niecodziennego hobby.

Malowanie ścian dla młodej kobiety obcującej nieustannie z kolorami miało nadać salonowi wygląd przestronnego pokoju-pracowni. Wybrała zatem pastelowe kolory ścian. Salon spowiły jasne kolory: chłodny błękit i pistacjowa zieleń, zaznaczając odrębną barwą poszczególne części pomieszczenia. Błękit króluje nie tylko za oknem, ale i wokół niego, a także we wnęce, która tym razem zamieniła się w stanowisko pracy dla młodej artystki. Natomiast delikatna zieleń pokrywa zewnętrzne płaszczyzny wokół wnęki i całą boczną ścianę salonu.

Znaczenie kolorów chłodnych to spokój i kreatywność. Aranżacje wnętrz z tak dobranymi kolorami ścian optycznie powiększają wnętrze i oddalają ściany od siebie. Z kolei ciepłe barwy dają złudzenie zmniejszania odległości. Jeśli więc chcemy wizualnie poprawić proporcje długiego i wąskiego salonu, wystarczy jego dwie krótsze ściany pomalować na żółto lub na inny kolor, pozostający w ciepłej gamie barw, do płaszczyzn dłuższych ścian salonu użyć chłodnej tonacji, na przykład (jak w tym przypadku) błękitu.

Zdjęcie do bloczka '2 zdjecia' - art 4388

Zdjęcie do bloczka '2 zdjecia' - art 4388

W salonie trzecim wyraźnie widać kobiecą rękę. Barwna kapa, kwiaty - żywe i te zdobiące naczynia - oraz dekorcyjne drobiazgi ustawione na półkach nadają pokojowi ciepły, przytulny charakter. Dodatkom w kolorze niebieskim i zielonym towarzyszą morelowe akcenty, które ożywiają wnętrze salonu. Klasyczna konsolka i wiedeńskie krzsło, ustawione przy nowoczesnym stole do pracy, znakomicie wpisują się w klimat romantycznego salonu.

W aranżacji wnętrz salonów użyto:
Konsola, 1150 zł, krzesło wiedeńskie, 730 zł, FABRYKA WNĘTRZ; sofa Nikkala, 1490 zł, stół do pracy Galant, 450 zł, stolik kawowy Svansbo, 149,50 zł, dywan Klarup, 199,50zł, fotel Olerum, 169,95 zł, roleta Tupplur, 99,95 zł, poduszki białe VIndum Tvar, 49,99 zł, lampki Fas, 39,99 zł/szt., rama Malla, 79,95 zł, repodukcja, 39,99 zł, dzbanek Brygd, 19,99 zł, poduszki turkusowe Granat, 14,99 zł, filiżanka ze spodkiem Kontra, 7,99 zł, szklanki, 5,99 zł/szt., talerze zielone Syntes, 5,99 zł/szt., IKEA; waza beżowa, 133 zł, tablica Opera, 139 zł, poduszka w beżowe prążki, 49,90 zł, kubek w kwiaty, 39,90 zł, talerzyk w kwiaty, 28 zł, CAFE DECOR; ramka biała, 1995 zł, poduszka w starym stylu, 29,95 zł taca drewniana, 99 zł, poduszka zielona, 24,95 zł, poduszka różowa, 24,95 zł, narzuta w paski, 49,95 zł, kosz biały, 39,50 zł, pudełka,34,95 zł/2 szt., JYSK; kosz wiklinowy, misę drewnianą, torebkę wiklinową udostępnł sklep BoConcept; ściany pomalowano farbami ŚNIEŻKA.

Ocena: 0
Tekst: Anna Kolczyńska

POLECANE ARTYKUŁY