Salon jest miejscem, w którym zazwyczaj rodzinnie spędzamy czas, zapraszamy gości lub po prostu się relaksujemy. Możemy wszystkie ściany w salonie pomalować na jeden kolor farbą, ale o wiele ciekawiej będzie wyglądała aranżacja wnętrza, w której punktem centralnym będzie niebanalna dekoracja tylko jednej ściany w salonie. Rozwiązań i pomysłów na  dekorację i kolory ściany w salonie jest mnóstwo. Nieustająco modnę są: cegły na ścianie w salonie, okładziny kamienne, beton dekoracyjny.

Ściana w salonie: aranżacja z cegłą czy tapetą?

Dekorację ściany wybierajmy w zależności od stylu, w jakim został urządzony nasz salon. Do wnętrz nowoczesnych i industrialnych będzie pasował kamień na ścianie, farba strukturalna betonowa lub betonowe płyty. Jeśli we wnętrzu loftowym zdecydujemy się na cegłę na ścianie, zdecydowanie ociepli ona wnętrze i nada mu łagodniejszego charakteru.

Czytaj też: Cegła w aranżacji wnętrz: salon, kuchnia, sypialnia >>>

Jako ładna dekoracja ścian w salonie sprawdzi się również drewno – na przykład w postaci okładzin. Taką dekoracją możemy wyróżnić ścianę z telewizorem. Klasycznym, ale nieprzemijającym pomysłem na aranżację wnętrza, w którym wyróżniamy jedną ścianę w salonie jest tapeta.

Ściana w salonie: tapeta, a może drewno?

Jeśli nasz salon urządzony jest dość prosto, w spokojnych kolorach, pozwólmy sobie na bardziej ekstrawagancką tapetę. Gdy jednak mamy już w salonie klika pobocznych barw i różnorodne wzory, wybierzmy tapetą spokojną o nie rzucającym się w oczy wzorze. Ciekawym pomysłem będzie naklejenie na ścianę w salonie tapety, ale specjalnie zamówionej i przygotowanej według naszego wzoru.

Czytaj też: 4 sprytne triki jak powiększyć małe mieszkanie >>>

Zobacz w galerii pomysły na ciekawą dekorację ściany: obejrzyj zdjęcia salonów, których właściciele postanowili zaaranżować jedną dekoracyjną ścianę.