Aranżacja salonu i sypialni: meble z fabryki ale na wymiar. Czy to możliwe? Teraz tak!

Meble na wymiar to podstawa aranżacji salonu w stylu nowoczesnym i klasycznym. Meble na wymiar mogą mieć też różne wykończenie. Meble na wymiar stają się ostatnio wyjątkowo spersonalizowane, co oznacza, że każdy ma szansę na wyjątkową i niepowtarzalną aranżację salonu i sypialni.

Stół drewniany z możliwością wyboru forniru i wielkośći
Aranżacja salonu z stołem z mozliwością spersonalizowania
Meble na wymiar idealne do nieregularnego salonu
kabina prysznicowa w stylu nowoczesnym
Stół z szara podstawą

Wygodna aranżacja salonu lub sypialni to przede wszystkim dopasowana skala mebli do wielkości wnętrza. Czyli meble na wymiar. Tak samo źle wyglądają meble jak dla lalek w dużej przestrzeni jak i za duże i za ciężkie w małej. Proporcje możemy naginać w przypadku lamp i dodatków, ale wielkość mebli powinna być dobrana idealnie. Na szczęście coraz częściej możemy mieć wpływ już nie tylko na fornir stołu lub obicie sofy ale także na wielkość mebli pochodzących z fabryk. Do tej pory taką możliwość mieliśmy zazwyczaj zamawiając meble na wymiar u rzemieślników, często płacąc za mebel drożej niż podobny, gotowy w sklepie. Teraz nawet duże fabryki wychodzą naprzeciw potrzebom klientów i umożliwiają kupno stołu, sofy lub łóżka doskonałego – pasującego idealnie do nas i do naszego wnętrza. A najważniejsze jest to, że takie meble na wymiar dostępne są w stylu nowoczesnym i klasycznym. Nikt nie będzie poszkodowany ani pominięty.

Meble na wymiar: zaczęło się od kabin prysznicowych…

Wszystko zaczęło się od kabin prysznicowych. Fabryki wyszły na przeciw klientom proponując różne szerokości drzwi, elementów stałych oraz różne wysokości kabin – można je dopasować nawet pod trudnymi do aranżacji skosami. Pomysł ten podchwycili prawie wszyscy producenci kabin umożliwiając też wybór okuć w różnych kształtach i kolorach. Tak skonstruowane i wykonane kabiny prysznicowe, praktycznie bezprofilowe, pasują do łazienek w stylu nowoczesnym. Wielbiciele stylu klasycznego mają do wyboru inne rodzaje wykończenia.

Meble na wymiar: absolutna personalizacja mebli

W ostatnich latach, co prawda powoli, ale coraz częściej, możemy spotkać się z propozycjami producentów dotyczącymi personalizacji produkowanych mebli.  Teraz możemy nie tylko wybierać szerokość łóżka ale też jego długość – bez wygórowanych dopłat. Możemy wybierać różne materiały wykończeniowe. Blaty stołów mogą być drewniane, kamienne, szklane lub z nowoczesnych spieków kwarcowych. Możemy też wybierać różne podstawy stołów. Maleje więc szansa zobaczenia u znajomych identycznego mebla jak nasz. Co za ulga, nawet jeśli traktować naśladownictwo jako najwyższy rodzaj podziwu… Decydując się na komodę lub bibliotekę w stylu nowoczesnym możemy stworzyć niepowtarzalną kompozycję z kolorowych frontów niczym obraz Mondriana. Biblioteki i półki mogą mieć nieregularnie rozmieszczone półki. A najciekawsze jest to, że na takie specjalne zamówienia nie trzeba czekać dłużej niż na regularne stoły, łóżka lub komody.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: Mariusz Purta, Łukasz Kozyra, Sebastian Oleksik, Radosław Wojnar, Le Pukka materiały prasowe, Bernard Białorucki

POLECANE ARTYKUŁY