Targi będą nawiązaniem do historii Domu Towarowego Braci Jabłkowskich, gdzie towary były wyszukane i wyjątkowe, często wykonane przez najznamienitszych rzemieślników. Goście Wzorowych Targów Prezentowych będą mogli kupić wszystko co potrzebne aby święta były smaczne, zdrowe i ekologiczne. Organizatorzy zadbali o strefę świąteczną z ozdobami i dekoracjami, strefę dla ciała oraz zmysłów, strefę designu i strefę dziecięcą. Wyjątkową wystawę przedstawi Patyna sklep vintage - będzie to nie lada gratka dla wszystkich miłośników estetyki z dawnych lat, szczególnie tej z epoki PRL. Na drugim piętrze Księgarnia „Moda na czytanie” zorganizuje kiermasz książek. Znaleźć tam będzie można przepiękne albumy, wspaniałe książki dla dzieci, interesujące biografie, reportaże i znakomitą literaturę piękną.

Weekendowe warsztaty na Targu Prezentowym

W przedświąteczny weekend w ramach Targów zorganizowane zostaną także warsztaty z sitodruku z Maqudesign. Pracownia Szkła Artystycznego Maku poprowadzi z kolei warsztatm podczas którego będzie można własnoręcznie wykonać szklane ozdoby świąteczne. Pani Magdalena Kocel-Nowakowska  przeprowadzi warsztat dietetyczny, podczas którego wytłumaczy jak można sprawić, aby święta były smaczne i zdrowe. W strefie urody i zdrowia będzie można skorzystać z darmowych zabiegów, oraz poradzić się specjalistów od pielęgnacji całego ciała. „Na temat piękna” opowie jak robić naturalne kosmetyki i wykonać odmładzający auto-masaż. W strefie dziecięcej będzie czekała choinka do ubierania i prezenty dla wszystkich małych gości - zwierzęta z balonów, oraz najprawdziwszy Święty Mikołaj! Dla dzieci będą też zajęcia: razem z pracownią Igły Cztery Słonie będą szyły małe maskotki, a razem z RolyPoly będą mogły zrobić własny projekt torebki. Na warsztaty nie trzeba się zapisywać, godziny ich trwania i dokładne opisy podane będą na stronie wydarzenia. W czasie trwania Targów premierę wydania mieć będzie również album ”Bielizna, futra i Bracia Jabłkowscy - Światowe trendy w żurnalach największego domu towarowego Europy Środkowej 1910 - 1939”. Album stworzyły Martyna Jeziorska i Urszula Łęczycka-Jeziorska, zawodowo zajmujące się kostiumami epokowymi, charakteryzacją teatralno - filmową oraz historią mody. Spotkanie to uwieńczone będzie mini - pokazem mody i spotkaniem z autorkami (19.12 w sobotę o godzinie 17.00).

Wzorowy Targ Prezentowy w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich odbędzie się w dniach 18-23 grudnia 2015 w godzinach 11:00 - 21:00 (w dni powszednie) i 10:00 - 22:00 ( w weekend).

Wstęp wolny!

Więcej informacji na stronie www.wzorytargi.pl