Obrus wielkanocny ZRÓB TO SAM: malujemy obrus na stół świąteczny!

Jak niedrogo i efektownie udekorować stół wielkanocny? Pokazujemy jak zrobić trendy obrus w zające na stół wielkanocny! Wystarczy kawałek białej tkaniny, czarna farba do batiku i zręcznie wycięte szablony. Zresztą, zobaczcie sami w naszej GALERII ZDJĘĆ jak KROK PO KROKU pomalować wielkanocny obrus na stół świąteczny!

Obrus wielkanocny ZRÓB TO SAM
Obrus wielkanocny ZRÓB TO SAM
Obrus wielkanocny ZRÓB TO SAM
Obrus wielkanocny ZRÓB TO SAM
Obrus wielkanocny ZRÓB TO SAM

Cztery odsłony szablonu świątecznego zająca i zawsze modna czerń farby batikowej (farby do tkanin) wyczarują na zwykłej białej tkaninie, lnianej lub bawełnianej, oryginalny świąteczny wzór wielkanocny - z pewnością inny niż ten u cioci. Zobacz jak samodzielnie wykonać modny obrus wielkanocny na świąteczny stół!

Jak zrobić obrus na stół wielkanocny: malujemy zające!

Jak zrobić oryginalny obrus na stół wielkanocny? Potrzebować będziemy:

- arkuszu papieru A0,
- ołówek,
- nożyczki,
- biały materiał na obrus (lniany bądź bawełniany) w wybranym rozmiarze,
- wałek malarski z gąbką i korytko na farbę,
- czarna farba do batiku (czyli do malowania tkanin),
- nóż introligatorski i podkładka.

Jak zrobić obrus na stół wielkanocny: przygotowanie szablonu

Przygotuj sobie wcześniej cztery różne szablony w kształcie zajęcy (przy ich zróżnicowaniu obrus będzie wyglądał ciekawiej). Ułóż szablony zajęcy obok siebie na arkuszu papieru A0 i odrysuj kształty. Za pomocą noża introligatorskiego i podkładki (zabezpieczy stół przed "pocięciem"), wytnij w arkuszu papieru odrysowane kształty zajęcy. Tak przygotowany arkusz posłuży Ci jako przeskalowany szablon zajęczy do malowania obrusu świątecznego!

Jak zrobić obrus na stół wielkanocny: malujemy zające!

Jeśli materiał na obrus świąteczny tego wymaga, zakończ estetycznie jego boki overlockiem na maszynie do szycia. Następnie odmierz na tkaninie równe odległości w jakich ma się powtarzać wzór zajęcy z szablonu. Zaznacz je ołówkiem tak, aby w miejscu zaznaczenia znajdował się jeden z zajęcy do zamalowania. Szablon z zającami wielkanocnymi przytwierdź do tkaniny szpilkami krawieckimi, aby podczas malowania pozostał nieruchomy. Pod tkaninę podłóż izolację, np. folię malarską. Teraz przechodzimy do najprzyjemniejszej części - malowania zajęcy! Do małej kuwetki na farbę wlej czarną farbę do batiku i namocz w niej gąbkę na wałku malarskim. Odsącz nadmiar rozwałokowując wałek na kuwetce i pewnymi ruchami przeciągaj po szablonie na tkaninie. Czynność powtórz tyle razy, ile powtórzeń szablonu chcesz uzyskać na tkaninie. Poczekaj aż obrus wyschnie, przeprasuj i gotowe! Oryginalny wielkanocny obrus w zające gotowy!

Zobacz: Malujemy obrus wielkanocny KROK PO KROKU >>>

Ocena: 0
Tekst: Agnieszka Zawadzka Zdjęcia: agencjafree / living4media

POLECANE ARTYKUŁY