Wystrój wnętrz: modne dodatki dekoracyjne ocieplające jesienne wieczory. INSPIRACJE!

Wystrój wnętrz, a właściwie dodatki dekoracyjne zmieniają się sezonowo. Kiedy robi się chłodniej, dzień się skraca, zaczynamy myśleć o jesiennych dekoracjach. Coraz częściej wieczorem sięgamy  po miękkie i ciepłe pledy, mamy chęć wygodnie oprzeć się na poduszkach, a pod stopami poczuć ciepły dywan. Przygotowaliśmy garść INSPIRACJI z modnymi, jesiennymi dodatkami dekoracyjnymi do naszych domów!

Pastelowo różowe i niebieskie jesienne dekoracje do domu
Szare poszewki na poduszki jesienną dekoracją domu
Szare pledy w szarych wnętrzach
Różowe dodatki jako jesienna dekoracja
Szare i błękitne poszewki na poduszki na jesień

Wystrój wnętrz to przede wszystkim dodatki dekoracyjne. A te lubią się zmieniać sezonowo. Innych dodatków potrzebujemy latem, innych jesienią a jeszcze innych zimą. Na nadchodząca jesień projektanci proponują nam dodatki dekoracyjne w kolorach raczej nie typowych dla jesieni. Do tej pory byliśmy bowiem przyzwyczajeni do ciepłych odcieni koloru pomarańczowego, brązowego i khaki.

Zobacz: trendy kolory na jesień 2015 >>>

W tym sezonie najwięcej dodatków dekoracyjnych znajdziemy we wszystkich odcieniach koloru szarego, pastelowych roży, różnych odcieni koloru niebieskiego i zieleni butelkowej. Najważniejsze jest jednak, żeby jesienne dekoracje były miękkie i miłe w dotyku, skoro mamy z nimi spędzić długie jesienne wieczory. Zwracajmy zatem uwagę na to czy są wykonane z naturalnych, miękkich materiałów.

Dodatki dekoracyjne: jesienne dekoracje w błękitach i pastelach…

Obok szarości jesienne dekoracje i dodatki do domu znajdziemy w kolorach pastelowych, szczególnie różowe oraz niebieskie – od błękitów po kobalt. Kolory pastelowe i kobalty, czasem zieleń butelkowa, idealnie komponują się z aranżacjami wnętrz w szarych kolorach, stad pewnie pomysł projektantów na odejście od typowej, ciepłej jesiennej kolorystyki. Zresztą większość odcieni koloru różowego i niebieskiego na dodatkach dekoracyjnych dobrze wygląda nie tylko z szarościami ale również na tle cegły na ścianie, w naturalnym kolorze i malowanej na biało lub czarno. Jak zawsze, obok głównego nurtu, znajdziemy także dodatki w kolorze żółtym i pomarańczowym. Także każde znajdzie to co lubi, tylko nieraz trzeba będzie po prostu trochę dłużej poszukać.

Dodatki dekoracyjne: jesienne dekoracje w kolorze szarym?

Do niedawna jesienne dekoracje we wnętrzach kojarzyły się z kolorami przyrody. Czyli pledy, poszewki na poduszki, wazony, świece – wszystko było w kolorach pomarańczowym, khaki i brązowym. Teraz, coraz częściej, jesienne dekoracje i dodatki dekoracyjne znajdziemy we wszelkich odcieniach koloru szarego. Szare są pledy i poszewki na poduszki. Kolor szary widzimy także na zasłonach. Szarości jesiennych dekoracji idealnie pasują do aranżacji szarych salonów i szarych sof, cały czas bardzo przez nas lubianych.

Zobacz: dodatki na jesień z wzorami kwiatowymi >>>

Szare dodatki nie wnoszą dodatkowych kolorów do pieczołowitych aranżacji. Najważniejsza okazuje się tutaj gra fakturami. Miękkie wełniane lub kaszmirowe pledy, nonszalancko przerzucone przez podłokietnik sofy lub fotela potrafią zachęcić do spędzenia miłego i spokojnego wieczoru z nogami założonym wygodnie na sofę z ulubionym czasopismem, książką lub tabletem.

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: Marcin Czechowicz, Materiały prasowe Miloo Home, Rafał Poławski, Rafał Lipski, Materiały prasowe Zara Home, Materiały prasowe IKEA, Materiały prasowe H&M HOME

POLECANE ARTYKUŁY