Od 5 września rusza druga edycja WAWA DESIGN FESTIWAL. Święto designu potrwa do 14 września i ma szansę powtórzyć zeszłoroczny sukces. W warszawskim Soho Factory, ul. Mińska 25 odbędą się wystawy, warsztaty z projektowania i pokazy filmowe. Urzadzamy.pl zaprasza 7 września w godz. 11-13 wszystkich miłośników aranżacji wnętrz po bezpłatne porady wnętrzarskie. Koniecznie zabierzcie ze sobą plany mieszkań, projekty i zdjęcia - doradzimy Wam jak rozplanować układ mieszkania, jakie wybrać kolory ścian, meble oraz pomożemy w doborze dodatków. Porad będzie udzielała architektka wnętrz - Aleksandra Placek.

WAWA DESIGN FESTIWAL: jaka będzie druga edycja festiwalu?

WAWA DESIGN FESTIWAL od początku prezentuje wyjątkowe powiązania designu i polskiej stolicy, a przy tym podkreśla wartość dobrego wzornictwa w przestrzeni miejskiej. W tym roku na stołeczną część festiwalu składają się trzy elementy: ekspozycja „Nośnik Warszawa" z pracami zainspirowanymi Warszawą, cykliczna wystawa „Projekt Warszawiak", prezentująca projekty stołecznych projektantów, oraz pokaz prac dyplomowych studentów m.in. wydziałów wzornictwa i architektury wnętrz warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych i Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych.

Festiwal jest jednak imprezą ogólnopolską, a ambicją organizatorów jest prezentacja tego, co na polskiej scenie designu najciekawsze – niezależnie od miejsca urodzenia twórców. Do wspólnego konstruowania tegorocznej edycji zaproszeni zostali również kuratorzy z Poznania, Wrocławia i Łodzi, by warszawskiej publiczności pokazać wystawy prezentowane wcześniej między innymi na Poznań Design Days czy WrocLove Design.

WAWA DESIGN FESTIWAL: Targi wyRÓBkup

W ramach Festiwalu odbędą się Targi wyRÓBkup, gdzie projektanci zaprezentują nie tylko swoją twórczość, ale taże swój warsztat (13-14.09, Soho Factory) oraz V Edycja Warszawskich Targów Designu – WZORY, tym razem skupione wokół dobrego wzornictwa do ogrodu (7.09, Królikarnia).