Aranżacja małego mieszkania o łącznej powierzchni 45 mkw zaskakuje nie tylko funkcjonalnością, ale także stylem i prostotą w najlepszym wydaniu. Na niewielkim metrażu, oprócz dwóch pokoi i osobnej łazienki, projektantce ze studia Mila Bozza udało się wydzielić także niemały holl. Przestrzeń ta pozwoliła na zaprojektowanie funkcjonalnej szafy, a także odsunięcie łazienki od strefy dziennej, przez co zapewniono mieszkańcom maksimum prywatności.

Aranżacja kompaktowego aneksu kuchennego

Centralną częścią wnętrza małego mieszkania według projektu studia Mila Bozza jest pokój dzienny, w którego powierzchnię projektantka wpisała pełnoprogramowy aneks kuchenny. Na niewielkiej powierzchni zaprojektowano lodówkę, kompaktowy piekarnik, małą zmywarkę, a także płytę ceramiczną z dwoma polami grzejnymi i wbudowany ekspres do kawy. Z uwagi na fakt, iż strefa kuchenna łączy się z częścią dzienną, aranżacja aneksu kuchennego utrzymana została w stylu minimalistycznym i eleganckim. Zaprojektowana zabudowa jest niezwykle pojemna,  a jednocześnie dzięki lekkiemu wycofaniu nie absorbuje przestrzeni salonu. Granica pomiędzy salonem a aneksem kuchennym została wydzielona poprzez podwieszany i podświetlany delikatnym światłem ledowym sufit. Na wyznaczonej granicy pomieszczeń zaprojektowano nieco designerski stół, który łączy matowy lakierowany blat w kolorze głębokiej czerni, fornirowany rant oraz wykonaną z metaloplastyki podstawę. Całości dopełniają ażurowe białe krzesła z oryginalnym akcentem – czarnymi linkami. Dodatkowego charakteru tej części wnętrza nadaje oryginalne oświetlenie, w roli którego występują srebrno-białe kielichy.

Minimalistyczna aranżacja wg Mila Bozza

Aranżację strefy wypoczynkowej małego mieszkania cechuje prostota i minimalizm. W tej części projektantka zaplanowała szarą, rozkładaną sofę oraz dużą podwieszaną szafkę rtv. Celem zachowania możliwie jak największej wolnej przestrzeni, swoje miejsce w salonie znalazły tylko dwa małe stoliki. Klimatu wnętrzu dodaje ciepły, długowłosy dywan oraz skrzący materiał na wiszącej na oknie tarasowym rolecie. Charakterystycznym elementem strefy sypialnej jest natomiast przywieziona z Włoch oryginalna tapeta. Celem wyeksponowania nietuzinkowej ściany, projektantka zdecydowała się na wyważenie kolorystyczne w pozostałej części sypialni i w doborze dodatków. Dlatego też, w przypadku mebli zrezygnowano z wybarwienia, a postawiono na wyjątkową stylistykę. Efektem są gładko wylakierowane długie przecięcia, które tworzę na meblach subtelny rysunek. Klimatu całości dodaje dyskretne oświetlenie oraz stynowe zaslony w kolorze pastelowej zieleni.

Aranżacja wąskiej łazienki

Dużym wyzwaniem dla projektantki okazała się aranżacja długiej i bardzo wąskiej łazienki. Po drobnych przeróbkach instalacyjnych, na niewielkiej powierzchni musiała znaleźć się strefa wc, bidetu oraz duża wanna i umywalka. Celem zakamuflowania wszelkich niedogodności płynących z nietypowego kształtu pokoju kąpielowego, projektantka zdecydowała się na wykorzystanie zalet luster. W efekcie, niewielką przestrzeń łazienki kreują równo podcinane pasy luster. Takie rozwiązanie, w połączeniu z pomysłowo wylakierowaną szafką umywalkową oraz otaczającą bielą, tworzy nowoczesne i niezwykle funkcjonalne wnętrze.