Salon z kuchnią mieści się na parterze domu, w którym mieszkają artyści. Aranżacja wnętrza od początku musiała więc być niezwykła. Jak twierdzi właścicielka, we wnętrzach, w których mieszka sztuka, nie ma miejsca na dowolność i przypadkowe zestawienia. Wykończenie ścian, podłóg, meble, oświetlenie, wszystko w służbie malarstwa. Ale w tym szaleństwie jest metoda. I konsekwencja - przede wszystkim stylistyczna, spójna w całym domu, w którym królują obrazy.  

Salon z kuchnią: rodzinne wnętrze

Aranżacja otwartej kuchni z wyspą to białe tło i mocno kolorowe dodatki. Na haczykach zawisły kolorowe akcesoria kuchenne. Pomalowanie wyspy kuchennej farbą tablicową ma powstrzymać dzieci przed mazaniem po ścianach. W salonie poduszki powtarzają kolorystykę tapety zrobionej na zamówienie - „freski iluzjonistyczne”. To one w ogromnej mierze decydują o ostatecznym wyglądzie domu.

Złudzenie optyczne w salonie z kuchnią podwaja wnętrze. Dopiero po chwili goście orientują się, gdzie kończy się salon i kuchnia, a rozpoczynają lustrzane odbicia wnętrza. Gra pozorów sprawia, że salon z kuchnią tętni życiem, a portrety ze ścian zdają się puszczać do nas oko. Regał wypełniony po brzegi książkami stoi na granicy salonu i schodów.

Na piętra już z salonu prowadzą szarości. Efekt betonowej ściany właścicielka osiągnęła własnoręcznie. Najpierw nałożyła tynk wewnętrzny, następnie, aby uzyskać ziarnistą fakturę, formowała go pacą. Całość pomalowała bezbarwnym lakierem. W takim wnętrzu można pozwolić sobie na kolorowe szaleństwa.