Przestrzeń salonu i kuchni jest jedyną w tej kawalerce, która posiada kąty proste. Ale takie trudności zazwyczaj wychodzą tylko na dobre projektowanej przestrzeni i powstaje ciekawe i nietuzinkowe wnętrze. Pomysłem na wnętrze był oczywisty w tej sytuacji biały kolor. Jednak, aby salon i kuchnia oraz reszta mieszkania  nie były zbyt monotonne potrzebne były dodatkowe kolory i wzory. I tak w salonie i kuchni pojawiła się niezwykle energetyczna i nadająca charakter wnętrzu tapeta w czarne grochy na białym tle i żółta sofa.  Tapeta w grochy stała się dominującym elementem w aranżacji kawalerki. Do niej zostały dopasowane pozostałe elementy.

Salon i kuchnia w kawalerce: kuchnia też może być wygodna

Właścicielce mieszkania bardzo zależało żeby nawet w tej niewielkiej przestrzeni pojawiła się zmywarka. Wiadomo, że w takiej sytuacji jest coś za coś. Tak też było tym razem. Zmywarka jest na swoim miejscu, ale część wyposażenia kuchennego  musiała znaleźć swoje miejsce w niedalekiej, wielozadaniowej szafie w przedpokoju. Ponieważ aneks kuchenny umieszczony jest daleko od niewielkiego okna, urządzony jest białymi szafkami z białym blatem. Nad blatem pojawiła się wspomniana biała tapeta w czarne grochy, przykryta szkłem. Całości graficznej aranżacji dopełniają czarna bateria kuchenna i płyta do gotowania.

Salon i kuchnia w kawalerce: salon z kolorowym pazurem

Bazą aranżacji salonu jest biel. Stąd białe ściany i rozbielony parkiet. Energii całości dodają kolorowe akcenty w postaci mebli i dodatków. Niesamowicie radosna żółta sofa i zieleń blatu stolika wpuszczają przez narożne okno światło słoneczne, a czarne elementy powtarzają kolorystykę tapety w grochy. Połączenie użytych kolorów przypomina, że właścicielką mieszkania jest młoda i radosna osoba. W salonie znajdują się tylko naprawdę niezbędne meble, dzięki czemu całość pozostała lekka, radosna i przejrzysta.