Czasy, kiedy styl eko odnosił się tylko do upodobań żywieniowych już dawno minęły. Teraz, w rozkwicie jest naturalny styl w aranżacji wnętrz. Dobra natury, naturalne materiały, kolory ziemi - to wszystko składa się na modne, urzekające wnętrze zaaranżowane w stylu ekologicznym.

Wnętrza w stylu ekologicznym: na co postawić?

Mówiąc o stylu ekologicznym w aranżacji wnętrz, przed oczyma od razu jawi nam się drewno. Naturalny materiał, który święci triumfy w wystroju wnętrz, jest nie tylko ekologiczny, ale również niezwykle trwały, efektowny i stylowy. Drewno może znaleźć zastosowanie praktycznie wszędzie. Świetnie zaprezentuje się przede wszystkim na podłodze, ale równie dobrze wygląda na ścianie, meblach czy w dekoracjach wnętrza. Drewno to oczywiście najczęściej spotykany surowiec we wnętrzach urządzonych w stylu eko. Chcąc wprowadzić jednak do przestrzeni nieco zróżnicowania, warto postawić na przedmioty wykonane z bambusa, wyplecione z wikliny czy rattanu, a także liści palmowych. Wszystko to złoży się na unikalny klimat we wnętrzu, w którym czuć prawdziwą, niczym nie zmąconą naturę.

Meble w stylu eko: nieśmiertelne drewno

Tak, jak w przypadku każdego projektu wnętrz, także w przypadku wnętrz w stylu eko, jednym z najważniejszych czynników decydujących o wystroju będą meble. Tutaj, wybór padnie oczywiście na drewno. Naturalny urok drewnianych mebli podkreślą proste sofy obite skórą, czy też meble rattanowe. We wnętrzu urządzonym z miłości do natury nie może zabraknąć jednego - starych, odrestaurowanych mebli, którym podarowano drugie życie. To one tworzą niepowtarzalny klimat we wnętrzu, będąc jednocześnie najlepszym dowodem na zamiłowanie do natury i stylu życia nią inspirowanego. Podstawę ekodesignu, oprócz drewna, stanowią materiały pochodzenia naturalnego, takie jak wełna czy skóra, len oraz kamień. Wszystko to znajdzie idealne zastosowanie w modnym wnętrzu inspirowanym ekologią.

Eko kolory, czyli co z barwami natury?

Przyszła kolej na kolory utożsamiane ze stylem eko. Będą to oczywiście... kolory ziemi. Naturalne beże, biele, szarości czy delikatne brązy. W aranżacjach w stylu ekologicznym wystrzegamy się sztucznych barwników i dużych kontrastów. Stawiamy na stonowane barwy, które idealnie skomponują się z ponadczasowymi sprzętami wykonanymi w naturalnych materiałów. Nie bójmy się delikatnych żółcieni i zieleni - te, ożywią nieco wnętrze, wprowadzając do niego powiew świeżości.