Projekt wnętrz utrzymany w jednej konwencji kolorystycznej nie musi być nudny. Wręcz przeciwnie! Może zaskakiwać nieprzewidywalnymi rozwiązaniami, które dodadzą całości niepowtarzalnego uroku. Utrzymanie wnętrz mieszkania w jednej konwencji buduje poczucie bezpieczeństwa i harmonii, a jednocześnie sprzyja relaksowi. W prezentowanym projekcie wnętrz, pozorny chłód, jaki daje beton na ścianie, zostaje zgrabnie zneutralizowanie za pomocą dodatków, a ogromne tafle luster, jasne kolory i minimalistyczna biała kuchnia, optycznie powiększają przestrzeń.

Projekt wnętrz: konsekwencja przede wszystkim

Projekt wnętrz według studia TK Architekci cechuje przede wszystkim konsekwencja w aranżacji. Zabieg ten okazuje się niezwykle korzystny w przypadku małych wnętrz, które dzięki monochromatyczności i prostocie zyskują na ostatecznym wyrazie. Dodatkowo, we wnętrzu zdecydowano się na minimalistyczną białą kuchnię i duże tafle lustra, które dodatkową powiększają niewielkie pomieszczenie, nadając mu wyjątkowej przestronności. Utrzymanie wszystkich przestrzeni w jednej konwencji buduje poczucie harmonii i sprzyja relaksowi. Pozornie chłodna tonacja kolorystyczna, którą dopełniono betonem na ścianie, została ocieplona na pomocą dodatków, takich jak puchowe dywany czy tapicerowana ściana w sypialni. Projekt wnętrz części dziennej został pomyślany jako otwarta przestrzeń, która skupia w sobie zarówno białą kuchnię, jak i część jadalną. Ta, została wyznaczona za pomocą niewielkiego stołu i minimalistycznych krzeseł. Niewątpliwym bohaterem projektu salonu jest beton na ścianie, który nadaje całości nieco chłodnego, industrialnego charakteru. Jednak dzięki zastosowaniu ciepłych barw i prostych form, wnętrze zyskuje na przytulności.

Minimalistyczne wnętrza mieszkania: biała kuchnia

Ciekawym rozwiązaniem w projekcie wnętrz jest zabudowa w przedpokoju, która przechodzi w wysoką zabudowę kuchenną. Takie rozwiązanie kształtuje przestrzeń korytarza w oryginalny sposób, jednocześnie zapewniając maksymalną ilość miejsca do przechowywania. Projektantki zdecydowały się nadać całości biały kolor, który powoduje że ciąg zabudowy wydaje się niezwykle lekki i tworzy jednolitą płaszczyznę nie przytłaczającą wnętrza. Takie rozwiązanie okazało się także świetnym pomysłem na aranżację białej kuchni. Z uwagi na otwarty charakter wnętrza, białej kuchni zdecydowano się nadać nieco bardziej minimalistyczny charakter, który nie zaburzy nowoczesnej aranżacji pokoju dziennego. W efekcie biała kuchnia, której jednolita zabudowa sięga od podłogi po sam sufit, stanowi idealne tło dla efektownego projektu salonu.

Projekt sypialni w minimalistycznym wydaniu

Na uwagę zasługuje także projekt sypialni, która utrzymana została w podobnej konwencji co reszta pomieszczeń. Króluje w nie kolor biały, który zgrabnie przełamuje delikatna szarość, a tapicerowana ściana za łóżkiem buduje klimat wnętrza i decyduje o jego charakterze. Dodatkowym elementem ocieplającym pozornie chłodną przestrzeń sypialną jest puchaty dywan. Wyjątkowej lekkości sypialni dodają długie i lekkie zasłony przepuszczające światło. W projekcie wnętrz strefy nocnej postawiono na absolutny minimalizm. Wygodne łóżko i nastrojowe oświetlenie tworzą sypialne wnętrze, a subtelna zabudowa skrywa w sobie pojemną garderobę.