Nowoczesny salon, a właściwie przestronna strefa dzienna, jest częścią obszernego domu. Wszystkie jego wnętrza zostały urządzone w podobnym stylu: minimalistycznie i ze smakiem. Dzięki temu aranżacja salonu jest uporządkowana i spójna z resztą wnętrz. Czy taki biały salon jest wygodny do mieszkania? Białe wnętrza są dość sterylne i chłodne, spodobają się tym, którzy lubią ład i nowoczesność w aranżacji. Dom i jego wnętrza „wykiełkowały” z marzeń o ogrodzie – dlatego aranżacja salonu i innych pomieszczeń są pełen światła, z umowną granicą między tym, co wewnątrz, a naturą. Biały kolor w aranżacji wnętrza to baza dla dizajnerskich mebli. Właścicielka mówi, że nie lubi patetycznych wnętrz. Dlatego do aranżacji nowoczesnego salonu wprowadziłam kilka zabawnych akcentów, np. tapetę z książkami, którą zaprojektował duet Young & Battaglia dla marki Mineheart. Autorem projktu wnętrza domu jest architekt Adam Pulwicki (pracownia projektowa PULVA).

Nowoczesny salon: aranżcja z widokiem na schody

Spiralne schody odwrócone w stronę nowoczesnego salonu „podkręciły” spokojną aranżację wnętrza. Stopnie są z jasnego klonu, wdzięcznie wygięta balustrada to warstwy sklejki pokrytej milimetrową płytą MDF. Balustradę antresoli zaznaczają klonowe linie, lampy ze sklejki skręcają się pod sufitem. Laboratoryjna biel nowoczesnego salonu została udomowiona drewnem, które ociepliło wnętrze.

Nowoczesny salon: aranżacja potraktowana designersko

Salon: aranżacja jest ożywiona przez świetnej jakości meble i dodatki. W jasnej, wysokiej na dwie kondygnacje części dziennej salonu śmieje się różnymi odcieniami błękitu rodzinna sofa marki Ligne Roset, a tuż obok leży ręcznie tkany, wełniany dywan Jana Katha. Nowoczesny salon zdobią ciekawe w formie, przypominające tagliatelle, drewniane lampy. Nowoczesny salon jest częściowo otwarty na jadalnię, którą zdobi tapetę z książkami zaprojektowana przez duet Young & Battaglia dla marki Mineheart. Aranżacja salonu jest czysta i przejrzysta, ale z kilkoma designerskimi akcentami.

WIĘCEJ: nowoczesny salon z białym podłogami ZDJĘCIA z prawdziwego mieszkania >>>

Właścicielce podczas urządzania domu zależało też na ekologii, założyła więc panele słoneczne i rekuperator. Naturze podporządkowany jest układ ogromnych okien, a dzięki temu słońce budzi mieszkańców w sypialni, wita w kuchni, towarzyszy przy śniadaniu, a po południu urzęduje z nimi w salonie.