Projektanci ze studia Saje Architekci zaaranżowali przestrzeń, której wyznacznikami są trzy kolory: modna szarość, soczysta czerwień oraz czyta biel. Barwne trio w połączeniu z czarną kreską i kolorowymi akcentami tworzy nowoczesną aranżację wnętrza o nieco komiksowym charakterze.

Aranżacja salonu z aneksem kuchennym według Saje Architekci

Najważniejszą częścią mieszkania jest salon z aneksem kuchennym. Tutaj założeniem było optyczne zmniejszenie strefy kuchennej tak, aby nie przytłaczała części dziennej. Projektanci zdecydowali się na dwa odcienie szarości w wykończeniu frontów meblowych – matu oraz połysku. Takie rozwiązanie pozwoliło na optyczne zawężenie obszaru kuchni do mebli w kolorze grafitowym. Strefę jadalnianą wyznaczają dwie duże lampy w kolorze głębokiej czerni. Delikatna zabudowa kuchenna stanowi idealne tło dla stołu jadalnianego. Aranżację strefy dziennej charakteryzują proste formy oraz jasne barwy. Bohaterem przestronnego wnętrza jest duży narożnik w kolorze soczystej czerwieni, który decyduje o charakterze tej części mieszkania. Ogromne okna wpuszczając do wnętrza światło naturalne, nadają wnętrzu dodatkowej przestronności. Ciekawym rozwiązaniem jest pomalowanie ściany za kanapą w poziome pasy, które kolorystycznie idealnie współgrają z lekkimi zasłonami.

Zaszalej z grafiką: park w korytarzu

Aranżacja korytarza zachwyca nieszablonowym pomysłem. Jest to swojego rodzaju kontynuacja komiksowej opowieści. Projektanci zdecydowali się na wprowadzenie do przestrzeni nieco klimatu parkowego. Dlatego też, jedna ze ścian wraz z drzwiami wejściowymi została pokryta tapetą z graficznym motywem. W przedpokoju wykorzystano także duże lustro, dzięki czemu niewielka przestrzeń została optycznie powiększona. W lustrze „przeglądają” się parkowe drzewa oraz ławeczka. Lustrzane odbicie sprawia wrażenie niekończącej się alejki.

Aranżacja małej łazienki: postaw na fototapetę

Mała powierzchnia łazienki jest zawsze sporym wyzwaniem dla projektantów. Tutaj trzeba zastosować triki, które pozwolą nam optycznie powiększyć małe wnętrze. W tym przypadku, projektanci zdecydowali się na jasne wnętrze łazienki, wzbogacone jedynie ozdobnym akcentem w wyrazistym kolorze czerwonym. Dodatkowo, zdecydowano się na fototapetę w odcieniach szarości, która nadaje pomieszczeniu wyjątkowego charakteru. Dzięki temu, że odbija się ona w lustrze nad umywalką, nadaje ona wnętrzu dodatkowej przestronności. Wyjątkowego charakteru niewielkiemu pomieszczeniu nadają liczne podświetlenia, a niezaprzeczalną ozdobą w aranżacji małej łazienki jest czerwona, szklana mozaika i oryginalna armatura.