Tegoroczne trendy w wystroju wnętrz nawiązują do motywów natury. W mieszkaniach goszczą więc kwiaty, motywy zwierzęce i roślinne, no i oczywiście leśne inspiracje. Taki wystrój wnętrz wielu osobom się podoba, chętnie czerpiemy inspiracje z natury. Również sami projektanci sięgają zarówno po motywy, jak i materiały z natury. Wystrój wnętrz z elementami drewnianymi, w kolorach natury, czy z wzorami odzwierciedlającymi przyrodę jest przytulny i ciepły.

Wystrój wnętrz: moda na motyw lasu

Ekologicznie i ciekawie w wystroju wnętrz wyglądają dekoracje z motywem lasu. Las pojawia się we wnętrzach na poduszkach, jako figurki zwierząt, a nawet na ścianach. Taki wystrój wnętrz łatwo zmieniać i dopasować do każdego mieszkania. Ciekawym motywem są drzewa na tapetach i fototapetach – umiejętne zastosowane na jednej ze ścian mogą urozmaicić wystrój wnętrza i dodadzą pomieszczeniom przestrzenności. Motyw lasu pojawia się w wystroju wnętrz również na obiciach mebli – na przykład motyw leśnych paproci na fotelu w stylu lat 70.

Wystrój wnętrz: sowa prosto z lasu

Obowiązkowym motywem prosto z lasu jest wizerunek sowy. Modna sowa pojawia się w tegorocznym wystroju wnętrz na poduszkach i jako figurka. Sówka może być kolorowa (dosłownie – na przykład w barwach fluo) albo trendy – tylko w czerni i bieli.

Motyw lasu stosujmy w wystroju wnętrz jako miły ekododatek. Jeśli przesadzimy z tego typu dekoracjami, wnętrze może okazać się zbyt przytłaczające i monotonne.