Must Have od czterech lat wyróżnia najciekawsze produkty pochodzące od polskich projektantów lub producentów. Wyboru najlepiej zaprojektowanych obiektów dokonuje specjalnie zaproszona Rada Ekspertów, składająca się z przedstawicieli mediów i ośrodków wzornictwa. Nominowane projekty muszą być dostępne w sprzedaży i pochodzić z Polski. W tym roku wybrano produkty oraz usługi z zakresu nowych technologi: gry i aplikacje. W sumie z 360 nominowanych na wystawie mogliśmy zobaczyć 35.

Kolekcja Clapp: design i funkcjonalność w jednym!

Kolekcja Clapp zaprojektowana przez Piotra Kuchcińskiego dla marki Noti to połączenie inspiracji designem lat 50-tych i 60-tych z nowoczesną linią i szlachetnymi tkaninami. Fascynację stylistyką vintage widać w nawiązaniach do mebli na drewnianych nogach z tamtego okresu, zwłaszcza fotela "366" Józefa Chierowskiego. Clapp odwołuje się do ich zasady konstrukcji. Forma mebli z mocno zarysowanymi krawędziami i wyraźnie podkreślonymi proporcjami drewnianych elementów jest nowoczesna w wyrazie. Połączenie estetyki vintage i współczesnych kształtów oraz duży wybór sposobów wykończeń drewna i materiałów tapicerki daje swobodę w tworzeniu indywidualnej kolekcji. W kolekcji Clapp można dostrzec cechy charakterystyczne dla stylu projektów Piotra Kuchcińskiego: minimalizm, prostotę, geometrię, bezkompromisowy wybór doskonałej jakości materiałów, uważność na detal, brak ornamentyki. Projektant przyznaje, że lata 50-te i 60-te to jego ulubiony okres w designie, z którego czerpie pełnymi garściami. Kolekcja Clapp składa się z sofy, fotela oraz dwóch stolików o różnych wymiarach. Clapp otrzymał w tm roku prestiżową nagrodę Red Dot Design Award w kategorii w kategorii Product Design 2014. To już druga nagroda Red Dot dla dla marki Noti (w 2009 roku wyróżnienie otrzymało krzesło Comma zaprojektowane dla Noti przez Renatę Kalarus) oraz druga dla projektanta Piotra Kuchcińskiego (rok temu otrzymał ją za stolik H2 dla Balmy).

Nowa kolekcja Easy by NOTI zadebiutowała na Łódź Design Festiwal

Festiwal Designu w Łodzi to także czas prezentacji nowości w ofercie producentów. Kolekcja EASY by Noti autorstwa pracowni Wierszyłłowski i Projektanci została zaaranżowana w specjalnym kubiku o wymiarach 4x4m naśladującym średniej wielkości pokój, który w mieszkaniu dla młodych użytkowników czesto musi spełniać funkcje salonu, jadalni i sypialni. Kolekcja stara się sprostać temu wyzwaniu. Kolekcja EASY autorstwa pracowni Wierszyłłowski i Projektanci to rewolucja w ofercie Noti - projekt dla ludzi młodych idealny do pierwszego mieszkania. Zaprojektowana w oparciu o wartości: modułowość, mobilność, indywidualizm, zmiana. Właśnie zachodzące zmiany były inspiracją, by stworzyć kolekcję modułową, która wpisze się w styl nastolatka, potrzeby singla, zmieni się w mieszkanie dla pary. Easy łączy elementy tapicerowane i skrzyniowe dając możliwości aranżacji funkcjonalnych wnętrz o małej powierzchni.Występuje w dedykowanej kolekcji tkanin, które można ze sobą dowolnie zestawiać.

Kolekcja Easy marki NOTI - meble modułowe dedykowane do małych mieszkań!