Ciekawa aranżacja salonu i holu utrzymana jest w klimacie retro. Oto świetny pomysł na kolorowy salon. Właścicielom tego mieszkania bardzo zależało na tym, by jak najbardziej powiększyć przestrzeń i połączyć w jedną całość hol, salon i kuchnię. Jednak nie dało się tego w pełni zrealizować ze względu na przewody kominowe biegnące w ścianie pomiędzy kuchnią i kolorowym salonem. Trochę szkoda, bo przestrzeń wypoczynkowa w aranżacji salonu jest naprawdę wąska – sofa rozkłada się dosłownie na styk. Powstał jednak przytulny kąt do oglądania telewizji.

Pomysłowa aranżacja salonu: wystrój w klimacie retro

Udało się za to przerobić trochę łazienkę dzięki czemu powstała zaokrąglona ściana prowadząca do kuchni. Kształt ściany od strony salonu bardzo ładnie podkreśla skandynawska fototapeta w kolorowe pasy. Wszystkie trzy pomieszczenia, czyli salon, kuchnię i hol łączy biała posadzka czyli parkiet pomalowany na biało. Nawiązując do historii dzielnicy, w której znajduje się mieszkanie właściciele, mający poczucie humoru, postanowili wyposażyć je przedmiotami nawiązującymi do stylu ludowego z lat socrealizmu (to właśnie ludność wiejska mieszkała w tamtych czasach w Nowej Hucie). Tak więc w aranżacji kolorowego salonu pojawiły się koronkowe lampy, plakat z cepelii z lat 80., ludowe wzory i kolory oraz oczywiście rosyjskie baby, które są chyba najwyraźniejszym nawiązaniem do Nowej Huty. Natomiast eleganckie, białe listwy przypodłogowe i  sztukaterie podsufitowe pasują do stołu czy stylizowanej żółtej komody.
Hol jest integralną częścią otwartej przestrzeni. Przy wieszaku powtórzony został kolor ściany z salonu. Biała posadzka, w miejscu największego natężenia ruchu, to wylana żywica epoksydowa, łatwa do utrzymania w czystości. Na jednej ze ścian w przedpokoju została odsłonięta oryginalna cegła, z której zbudowane jest mieszkanie, ale zgodnie z duchem aranżacji cegła została pomalowana na biało.  
Mimo, że przestrzeń kolorowego salonu i holu nie jest zbyt wielka, całość jest wesoła i przytulna, a najważniejsze, że w aranżacji wnętrza widać wielkie poczucie humoru właścicieli, w oswojeniu na nowo stylistyki niełatwych przecież czasów socrealizmu.