W aranżacji wnętrza domu zdecydowanie dominuje eklektyzm. Projektantom udało się bowiem doskonale połączyć różne style, faktury, a nawet gatunki drewna. Dzięki udanemu projektowi aranżacja wnętrz jest jednak spójna i przestronna, a całości towarzyszy rodzinna atmosfera.

Zdecydowanie w aranżacji wnętrz Domu Eklektycznego wyróżnia się kuchnia, w której najbardziej widać miks starego z nowym. W aranżacji pojawiają się też kontrastowe połączenia jasnego z ciemnym, miękkiego z twardym – oraz inne, które przydają wnętrzu charakteru. Biała zabudowa kuchenna została złagodzona klasycznymi frezowaniem frontów, lekkości dodały jej też przeszklenia górnych szafek.

Kolejnym stylowym elementem w aranżacji wnętrza domu jest wyspa z akacji wędzonej, przypominająca klasycystyczny barek z antykwariatu. Nowoczesny stalowy okap, który znajduje się tuż nad wyspą, stanowi doskonały przykład udanego łączenia różnych stylów. Dopełnieniem tego miksu jest międzywojenny stół z krzesłami. Kuchnia jest jasna i przestronna, między innymi dzięki przeszkleniu jednej ze ścian.

Aranżacja wnętrz: ciekawy styl eklektyczny

Kolorystyka części dziennej wnętrza domu to ciepłe barwy natury. Na podłodze w salonie połączona dwa różne gatunki drewna – akacji wędzonej i złocistego dębu. Pas jasnej, drewnianej  podłogi znajduje lustrzane odbicie na suficie, który został wykończony takim samym gatunkiem drewna.

Dzięki temu udało się w aranżacji wnętrz w stylu eklektycznym wydzielić strefy – wypoczynkową w salonie, kuchenną i holu. W salonie, który jest sercem domu, architekci zastosowali różnego rodzaju materiały wykończeniowe. Nowoczesny kominek wykonany został z grafitowego bazaltu, a jednolita płaszczyzna kamienia przełamana została grawerowanym motywem roślinnym. Jedna ze ścian to eleganckie połączenie koniakowego drewna akacji wędzonej o pięknym rysunku z mlecznym szkłem. Centralne miejsce w salonie zajmuje biały, skórzany narożnik oraz dekoracyjny puf. Ekskluzywnie prezentuje się ściana telewizyjna obłożona drewnem.

W łazience zdecydowanie dominuje prostota. Łazienkę podzielono naturalnie ścianą konstrukcyjną na strefę z wanną i otwartą przestrzeń z deszczownicą. Niewątpliwą dekoracją salonu kąpielowego jest dostojna, wolnostojąca wanna ze stalową baterią wychodzącą bezpośrednio z posadzki. Piękne tło stanowią bardzo duże płyty kamienne z bazaltu o matowym wykończeniu. Surowy charakter łazienki celowo ocieplają - podłoga i sufit przy wannie, wykonane z jasnego drewna tekowego oraz stylizowana na starą szafka umywalkowa.