Kolor beżowy tworzy we wnętrzach raczej spokojną aranżację i przyjemny klimat. Beż może występować w różnych odcieniach jako kolor ścian – od piaskowej szarości, niemal do słonecznego beżu z lekko żółtym odcieniem.

Kolor beżowy w aranżacji salonu

Aranżacja salonu z przewagą koloru beżowego będzie jasna i spokojna. Wszystko zależy jednak od dodatków, jakie wybierzemy do wnętrza. Beżowy kolor ścian ładnie komponuje się z wieloma kolorami mebli. Na tle beżu ładnie odbijają się czarne lub wpadające w czerwienie sofy. Beżowy kolor dobrze komponuje się z brązami – zwłaszcza ciemnymi, które na jasnym tle nabierają nowego wyrazu. Ciekawym i klasycznym połączeniem będzie beż z bielą lub ecru. Beżowy kolor ścian i jasna sofa, a także białe meble stworzą wrażenie wnętrza romantycznego i kobiecego. Jeśli boimy się eksperymentować z zestawieniami kolorów z beżowym, zawsze możemy połączyć ze sobą różne odcienie beżowego – nawet wybierając kolory ścian w jednym wnętrzu.

Pamiętajmy jednak, że beżowy kolor bywa także nudny i monotonny we wnętrzach – dlatego należy go ożywić dodatkami w ciekawym i energetycznym kolorze.