Od 27 maja każdy nabywca czerwcowego numeru „ARCHITEKTURY-murator" będzie mógł stać się posiadaczem miniaturowej Cricoteki – modelu budynku Muzeum Tadeusza Kantora i siedziby Ośrodka Dokumentacji Sztuki Cricoteka. Autorem projektu budynku jest Q2 Konsorcjum (nsMoonStudio i Wizja), makietę zaprojektował Paweł Kurtyka (Wizja). Makieta przeznaczona jest do własnoręcznego wycinania i sklejania.

W kolejnych numerach ukażą się m.in. makiety następujących obiektów: dom jednorodzinny w Lublińcu (Dyrda Fikus Architekci), Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie (Estudio Barozzi Veiga), zespół mieszkaniowy przy alei Wilanowskiej w Warszawie (JEMS Architekci). Wartością każdej z makiet jest fakt, iż projektowane są osobiście przez członków zespołów, które tworzyły rzeczywiste budynki. Prezentowane obiekty to finaliści prestiżowego konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE, organizowanego przez miesięcznik „ARCHITEKURA-murator".

Możliwość kolekcjonowania miniatur budynków to nie tylko wyjątkowa propozycja dla pasjonatów architektury współczesnej, ale także kolejny pomysł redakcji miesięcznika „ARCHITEKTURA-murator" na szeroką promocję najlepszych wzorców architektury powstającej w Polsce.