Aranżacja wnętrz: styl marynistyczny w nowoczesnej odsłonie

Aranżacja wnętrz w stylu marynistycznym zazwyczaj powraca w czasie wakacji. Pragniemy przedłużyć wyczekiwany nastrój wakacji jak najdłużej. Czasem są to tylko dodatki dekoracyjne znad morza, czasem w pokojach pojawia się na wszystkich ścianach tapeta w stylu marynistycznym.

Tapeta w biało-granatowe pasy w stylu marynistycznym
Piękna tapeta z kolorowymi rybami w stylu marynistycznym
Muszle dodatkami dekoracyjnymi w stylu marynistycznym
Kącik wypoczynkowy w stylu marynistycznym
Tapeta w stylu marynistycznym z ręcznymi rysunkami łodzi

Styl marynistyczny w aranżacjach wnętrz możemy zaliczyć do wyborów niszowych. A szkoda. Często podczas wakacji chcemy przedłużyć wyczekane, krótkie tygodnie urlopu. Nawet wracając codziennie z pracy do domu, patrząc na samodzielnie zebrane muszle przypominamy sobie miły czas wypoczynku na plaży... Niestety styl marynistyczny często kojarzy się z lekkim kiczem. Zupełnie niepotrzebnie! Radzimy jak wprowadzić do aranżacji wnętrz styl marynistyczny, które charakterystycznym motywem są marynarskie pasy, kolor niebieski i dekoracje kojarzące się z morzem.

Co składa się na aranżację wnętrz w stylu marynistycznym?

Aranżacja wnętrz w stylu marynistycznym może być jedynie zaznaczona dodatkami, może też być w wersji „total look”. Typowymi dodatkami dla stylu marynistycznego zawsze są muszle samodzielnie zbierane na plaży lub kupione w sklepiku z pamiątkami, czasem piasek z ulubionej plaży. Styl marynistyczny to także stare drewno dokładnie wytrawione przez słoną wodę. Wybielona gałąź może być piękną ozdobą zawieszoną nad stołem na której wieszamy okazjonalne dekoracje w z materiałów naturalnych. Tradycyjnymi dodatkami w stylu marynistycznym są także dywaniki, pledy  i zasłony w biało – granatowe pasy, czasem z dodatkiem czerwieni, busole albo dzwony, na których wybijane są szklanki. Elementami tworzącymi styl marynistyczny w wersji total look będą tapety. Im wzór bardziej delikatny, w łagodnej kolorystyce tym chętniej przyklejamy tapety na wszystkich ścianach. Wzory charakterystyczne, kolorowe sprawdza się raczej na jednej ścianie lub nawet jej fragmencie przyciągając skutecznie do siebie wzrok.

Nowoczesne aranżacje wnętrz w stylu marynistycznym

Nowoczesne aranżacje w stylu marynistycznym polegają na dekoracji wnętrz totalnej lub tylko „na temat”. Ulubione drobiazgi kojarzące się morzem, czyli muszle, piasek, kamienie z plaży gromadzimy w jednym miejscu: na konsoli, komodzie, stoliku kawowym, czasem wieszamy na ścianie oprawione w głębokie ramki. Ważne jednak jest to jedno miejsce. Unikamy układania pamiątek i detali w całym mieszkaniu. Jeśli decydujemy się na meble lub tapety idźmy na całość. Tapety w delikatnej kolorystyce niech pojawią się na wszystkich ścianach, z mocnym detalem wystarczą na jednej ścianie. Meble mogą nosić ślady użytkowania, mogą być przetarte, raczej nie powinny przypominać nowoczesnego, nawet najbardziej luksusowego jachtu.

aranżacja tarasu zdjęcia marynistyczny wystrój
camera

Aranżacja tarasu zdjęcia: styl marynistyczny

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: materiały prasowe

POLECANE ARTYKUŁY