Kawalerka o powierzchni 30 m2 może być świetnie urządzona. Małe mieszkanie Łukasz kupił wraz z maleńkim strychem. Całość nie wyglądała zbyt zachęcająco – kawalerka miała małe okna, niski sufit oraz fatalny stan techniczny. Ta matamorfoza kawalerki nas zachwyciła. To świetna podpowiedź dla tych, którzy zastanawiają się jak urządzić małe mieszkanie.

Małe mieszkanie z antresolą - więcej przestrzeni we wnętrzu

Łukasz dostrzegł jednak potencjał w kawalerce. Zlikwidował betonowy strop i zbędne ściany, przeprojektował powierzchnie w małym mieszkaniu. Dzięki temu małe mieszkanie nabrało oddechu, przekształciło się w oryginalne, pełne światła i przestrzeni studio. W centralnej części kawalerki o pow. 30 m2 urządził strefę dzienną połączoną z kuchnią (przysłoniętą ażurowym regałem). Obok kuchni wybudował niedużą łazienkę, a powyżej podest pełniący funkcję antresoli-sypialni.

 

 

Kamienicę, w której znajduje się mieszkanie, wybudowano w latach 60. Łukasz postanowił nawiązać do przeszłości w aranżacji wnętrza kawalerki. Salon umeblował pochodzącymi z lat 60., odnowionymi fotelami, stolikiem i skórzaną kanapą. Do kuchni wybrał płytki metro (ze ściętymi krawędziami), posadzkę w szachownicę oraz lodówkę o obłym kształcie.