Wnęrza mieszkań nabiorą charakteru, kiedy zadbamy o ich kolory. Urządzając wnętrza warto postawić na ujednoliconą kolorystykę. Jasne kolory wnętrz dodadzą pomieszczeniom światła i optymizmu, a powtórzona we wszystkich wnętrzach biel spaja je w całość.

Wnętrza mieszkań: przestrzeń dobrze wykorzystana

Sprzyjającą towarzyskiemu życiu strefę dzienną tworzy duży, jasny salon połączony z kuchnią. Właścicielom zależało też na strefie prywatnej złożonej z wyciszonej sypialni, sporej garderoby oraz gabinetu z dwoma miejscami do pracy. Wygospodarowali też dwa dodatkowe pokoje: jeden gościnny, a drugi na sprzęt sportowy. Projekt wymagał wyburzenia niemal wszystkich ścian działowych oraz przeniesienia łazienek i kuchni.

Przypominająca pudełko kuchnia znalazła się w samym centrum mieszkania. Jej odrębny charakter podkreślono szarym kolorem posadzki i sufitu. Wokół kubika mieszczą się wszystkie strefy dzienne: hol, jadalnia, salon z werandą.

Aby uniknąć strat przestrzeni, projektanci z pracowni Stoprocent wyznaczyli ciągom komunikacyjnym dodatkowe funkcje, tworząc zabudowę z białych paneli MDF, wyposażoną w drzwi o dyskretnych uchwytach. Błyszcząca ściana w salonie i holu skrywa nie tylko szafy, półki czy barek, lecz także wejścia do łazienki, sypialni oraz gabinetu. Udająca ściany zabudowa wprowadza do mieszkania efekt uporządkowania.