Jak urządzić pokój dziecięcy, by służył jak najdłużej? Warto wybrać motyw główny w aranżacji wnętrza. Prezentujemy ładny i stonowany kolorystycznie pokój dla dziewczynki.

Pokój dla dziewczynki: wybieramy motyw główny w aranżacji pokoju

Motyw główny w pokoju dla dziewczynki pozwala na wiele aranżacyjnych zabaw. Baza powinna być neutralna, a otoczenie zmienne jak gusty dzieci. Praktycznym rozwiązaniem w aranżacji pokoju dziecięcego są jednolite ściany, które można udekorować naklejką. Gdy się znudzi, łatwo ją zmienimy na inną. Do dekoracji ściany w pokoju dziecięcym może być także tapeta z ponadczasowym motywem np. kratek, kropek, pasków, geometrycznych wzorów. Taka tapeta pasuję do pokoju małej dziewczynki, ale także nastolatki. Najlepiej dekorować ściany, ponieważ podatne są na błyskawiczną metamorfozę. 

Meble do pokoju dziewczynki

Jak umeblować pokój dla dziewczynki? Najlepiej sprawdzą się proste meble, czyli takie, które pozbawione są dziecięcych ozdobników. Ważne jest także, by meble do pokoju dziecka były kupione nieco na wyrost, a ich funkcje mogły się zmieniać. Na przykład skrzynia na zabawki z czasem może stać się schowkiem ma książki, półki były na tyle wysokie, by kiedyś miejsce pluszaków zajęły wysokie książki z ćwiczeniami do szkoły.

Urządzamy pokój dziewczynki: w co najwięcej zainwestować?

W wyposażenie, które będzie służyło naszemu dziecku przez lata. W łóżko z dobrym materacem, oświetlenie, którego rozmieszczenie powinno być zaplanowane na przyszłość, podłogę oraz farby antyalergiczne.