Odbywający się od 2009 r. konkurs Perfect SPA Awards (dawniej pod nazwą Najpiękniejsze SPA) nagradza najlepsze z nich oraz wyłania 100 najlepszych SPA w Polsce. Perfect SPA Awards 2017 nie jest kolejnym konkursem, w którym branżowcy wręczają sobie wzajemnie nagrody. Wyróżnienia w tym konkursie są o wiele cenniejsze, bo przyznane przez samych gości, którzy przez siedem miesięcy 2017 r. głosowali na portalu www.SPAeden.pl, wybierając swoje ulubione obiekty SPA.

Niezależnie od nagród od gości oddzielne tytuły przyzna Kapituła Konkursu złożona z ekspertów z branży. Ale i tutaj najważniejsi są klienci, kategorie są bowiem równocześnie kryteriami, według których turyści poszukują odpowiedniej dla siebie oferty: dla dorosłych, rodzin z dziećmi, na biznesowe konferencje, butikowe odosobnienie czy dla szukających holistycznej pielęgnacji ducha i ciała.

Kolejny rok z rzędu polscy turyści wybierali też najlepsze hotele SPA w krajach, do których nasi rodacy chętnie wyjeżdżają. W tym roku partnerami konkursu są Hiszpania i Czechy. Dlatego na gali Perfect SPA Awards 2017 poznamy również najlepsze hotele SPA na Wyspach Kanaryjskich czy Balearach oraz najlepsze uzdrowiska na Półwyspie Iberyjskim. A jest z czego wybierać! W tegorocznej edycji konkursu zgłoszono ponad 150 obiektów SPA.

Galę Perfect SPA Awards 2017 uświetni koncert Kasi Kowalskiej, a nagrody wręczać będą, podobnie jak w poprzednich edycjach, gwiazdy, które z racji wykonywanych zawodów same bywają w takich obiektach, poszukując w nich chwili wytchnienia.

Organizatorem konkursu jest Wydawnictwo Semana, wydawca Magazynu Eden i portalu SPAeden.pl, a głównym patronem – Polska Organizacja Turystyczna i Konsorcjum „Zdrowie i uroda”.