Wąski plan i duża lodówka (ograniczająca dopływ dziennego światła), nie sprzyjały wygodnemu przebywaniu i poruszaniu się we wnętrzu kuchni w bloku. Sposób dotychczasowej organizacji i zabudowy małej, wąskiej kuchni w bloku sprawił, że trudno było w niej wygodnie przygotować posiłek, a wnętrze stało się ciasne i niepraktyczne. Jak jednak udowadniają specjaliści od home stagingu, z każdej sytuacji we wnętrzu można wyjść obronną ręką i bez wielkich nakładów finansowych. Jak bez kosztownego remontu odmieniono wnętrze małej kuchni w bloku?

Wąska kuchnia w bloku: funkcja ponad wszystko

Przy tak intensynym zastawieniu blatu kuchennego licznymi pojemnikami, słoikami i akcesoriami kuchennymi nie sposób było wygenerować w wąskiej kuchni wygodnej powierzchni do przygotowywania posiłków. W pierwszej kolejności podczas metamorfozy kuchni w bloku uprzątnięto więc wszelkie zbyteczne przedmioty z powierzchni blatu roboczego i górnych szafek, pozostawiając tylko te niezbędne. Pozostałe akcesoria i naczynia schowano w głębi szafek kuchennych, ograniczając też konieczność wprowadzania drobniejszych półek i szafeczek. Aby nie ograniczać dostępu światła dziennego do i tak niewielkiej przestrzeni wąskiej kuchni w bloku, zrezygnowano z wiszącej półki i dostawianej szafki na rzecz miejsca dla obszernej lodówki. Dzięki temu kuchenna zabudowa znalazła się w jednej linii, a dostęp do światła dziennego zdecydowanie się powiększył. Transfer lodówki na przeciwległą ścianę odsłonił też narożną ławę kuchenną, dzięki czemu dostęp do niej stał się zdecydowanie łatwiejszy.

Wąska kuchnia w bloku: kolory i wzory

Rezygnacja z wzorzystej tapety na rzecz gładkiej ściany w stonowanym kolorze ciepłego, jasnego beżu zdecydowanie rozjaśnił i sharmonizował wnętrze małej, wąskiej kuchni w bloku. Ujednolicenie koloru ścian małej kuchni optycznie dodało jej metrażu. Dzięki temu również marmurkowy wzór na frontach zabudowy kuchennej stał się łagodniejszy i nie stanowi już drażniącego elementu we wnętrzu. Nagromadzenie różnorodnych wzorów w tak małym wnętrzu kuchni w bloku grozi często estetyczną katastrofą.

Wąska kuchnia w bloku: świeżo i schludnie

Elementami wpływającymi na ogólną poprawę odbioru i użytkowania małej kuchni w bloku są delikatne, białe firanki odsłaniające parapet i jednolicie białe osłonki doniczek na rośliny. Jasne tekstylia na kuchennej ławie oraz delikatny dywanik ociepliły i „udomowiły” wnętrze wąskiej kuchni w bloku. Całość wygląda niezwykle schludnie i estetycznie, a wygenerowane odmienną organizacją akcesoriów kuchennych miejsce na blacie roboczym zachęca do częstego i przyjemnego przygotowywania posiłków.