W projekcie łazienki ważną role odgrywają szafki. Meble łazienkowe występują w wielu wymiarach. Nie musi być to klasyczna szafka z umywalką, możemy z powodzeniem zaprojektować coś ciekawszego. Dowiedz się, jak można dopasować szafki do łazienki o każdej wielkości.

Meble do łazienki: zestaw szafek

Gdy masz dużą łazienkę i posiadasz sporo akcesoriów łazienkowych do schowania, rozważ zakup kompletu mebli, składającego się przeważnie z szafki podumywalkowej, wiszącej i wysokiej, tzw. słupka. Możliwości w zaprojektowaniu szafek w łazience jest wiele. Możemy zaprojektować dłuższy blat pod umywalkę, zaprojektować symetryczne rozłożenie szafek lub zestawić wiszące szafki w niesymetrycznym ułożeniu. Projekt szafek łazienkowych ma nas zaskoczyć, wprowadzić nie tylko funkcjonalność, ale i elegancję. To element, który przyciąga wzrok zawsze, zatem pomyśl o czymś oryginalnym.

Meble do łazienki: postaw na klasykę pod umywalką

Pierwsza nasza propozycja w naszym projekcie szafek pod umywalkę to klasyczna szafka wisząca umieszczona pod blatem. Zaskoczeniem jest tu długi blat, który stanowi niejako centrum łazienki. To dobry pomysł dla osób, które marzą o wygodnym blacie we wnętrzu łazienkowym. Taki zestaw mebli szafki z długim blatem, bez dodatkowych nóżek dodaje lekkości wnętrzu. W tym pomyśle możemy zastosować reling, który przyda się do odwieszania ręczników.

Jeśli Twoje mieszkanie nie należy do wysokich, zrezygnuj z górnych szafek wiszących. Proponujemy ciekawe ustawienie szafek: pośrodku umywalka i lustro, a po bokach dwie szafki identycznej wielkości. W ten sposób uzyskamy wrażenie harmonii i porządku. To doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla par.

Kilka szafek w łazience o identycznym stylu, a odmiennym kolorze jest prostym, a zarazem ciekawym rozwiązaniem. Modne połączenie bieli i czerni świetnie by się tutaj sprawdziło. Zawieszenie kilku identycznych szafek wiszących, pozwoli na nam na wiele możliwości aranżacyjnych. Dodatkowo w każdej chwili możesz powiększyć kolekcję o nowy moduł.

Dobrym pomysłem na wykorzystanie przestrzeni nad umywalką jest montaż płytkiej szafki z lustrzanym frontem. Szafki z połyskiem są w modzie, a co więcej są one świetnie dla małych łazienek. Jeśli zależy Tobie na zaoszczędzeniu powierzchni w łazience wybierz zestaw mebli, które są wąskie, ale wyposażone w głębokie szuflady.

Zobacz wszysteki nasze pomysły szafek łazienkowych w GALERII: