Aranżacja małej łazienki niesie ze sobą spore wyzwanie. Mądre jej rozplanowanie zaowocować może w dwójnasób: praktycznym i użytkowym charakterem małej łazienki na co dzień i estetyczną perełką zachwycającą odwiedzających nas gości! Jak tego dokonać?

Aranżacja małej łazienki: łazienkowe puzdereczko

Mała łazienka wcale nie musi być przekleństwem i wyłącznie niepraktycznym elementem życia rodzinnego. Jeśli architektura naszego wnętrza przewidziała jedynie minimalną przestrzeń na aranżację łazienki, stwórzmy z niej prawdziwą perełkę. Zdecydowanym plusem małej łazienki podczas jej urządzania, jest ów dyskusyjny metraż - niewielkie przestrzenie do glazurowania czy wyłożenia gresem generują niższe koszty zakupu niezbędnych materiałów. Dzięki temu możemy rozważyć zastosowanie nieco droższych i piękniejszych elementów wyposażenia, dzięki którym z małego i niepozornego wnętrza łazienki uczynić możemy łazienkowy majstersztyk i dekoracyjne puzdereczko.

Aranżacja małej łazienki: postaw na detal

W małej łazience szalenie ważne jest zachowanie proporcji. Jeśli decydujemy się na dekoracyjną glazurę ścienną, zrównoważmy ją jednobarwnym gresem na podłodze. Dobrze będzie także wyglądał układ barwnych, dekoracyjnych płytek podłogowych, przeciągnięty również na strefę wokół umywalki i jednobarwna, intensywna farba łazienkowa na ścianach małej łazienki. Starajmy się mądrze wybierać dodatki do małej łazienki tak, by spełniały za jednym zamachem funkcje dekoracyjne i użytkowe. Pojedyncze kosmetyki i drobiazgi toaletowe starajmy się ukryć za frontami szuflad, szafek i koszy łazienkowych.