Łazienka - wnętrze, w którym się zrelaksujesz

 Jakie umywalki

Fot. Radosław Wojnar

Łazienka to nie tylko miejsce, gdzie wykonujemy zabiegi higieniczno-pielęgnacyjne. Coraz częściej dzięki ekskluzywnemu wyposażeniu zamienia się w luksusowy salon kąpielowy.

Łazienki nie ukrywamy już wstydliwie. Przestała być tylko miejscem toaletowych zabiegów, a stała się przestrzenią, w której się wypoczywa, a nawet oddaje kontemplacji.

Łazienka: domowe spa

Marzymy o jak największej łazience, a jeszcze lepiej o kilku – dla domowników i dla gości. Z wnętrza bezdusznie funkcjonalnego stała się wykwintnym salonem kąpielowym, który często trudno odróżnić od salonu czy sypialni. Chcemy zamieniać łazienki w domowe SPA.

Jednocześnie, zdaniem projektantów, we współczesnej łazience szkoda miejsca na zbędne ozdoby. O jej ekskluzywnym wystroju decydują zatem, w równym stopniu, spójna koncepcja, dobre wzornictwo i staranny detal. Warto o tym pamiętać, wykonując aranżację własnej łazienki.

Co z umywalką w łazience?

Umywalka, dotychczas umieszczana zazwyczaj pod ścianą, zmienia miejsce. Coraz częściej jest „oderwana” od ściany. W łazience dyskretnie otwartej na hol czy sypialnię dobrze zaprezentuje się umywalka na tle lekkiej ściany z półprzezroczystego szkła lub z luksferów.

Ustawiając ją na tle okna, wykorzystamy w łazience źródło światła dziennego. Umywalkę można wpuścić w blat lub na nim ustawić, podwiesić do ściany i wesprzeć na cienkich, metalowych nogach.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Agnieszka Maria Wasieczko Zdjęcia: Radosław Wojnar

POLECANE ARTYKUŁY