Projekt łazienki: blat w łazience

Duży blat w łazience jest elegancki i praktyczny. Zastępuje np. półkę na podręczne kosmetyki. Stoi na nim też umywalka. Blat z drewna doskonale wpisuje się w wystrój łazienki. Jest ciepły i miły w dotyku. Ale pamietajmy, że w łazience stosuje się tylko niektóre gatunki drewna, np. tek. By obniżyć koszty projekt łazienki uwzględniał gotowy blat z klejonki. Jest kilkakrotnie olejowany, więc nie chłonie wody. Jednak taki blat umieszczony w łazience wymaga starannej pielęgnacji, zwłaszcza przez pierwsze dwa lata użytkowania. Później, gdy jest mocno nasączony olejem, łatwo go czyścić i wygląda coraz lepiej. Ponadto duży blat w łazience wymaga dyscypliny - łatwo go zastawić drobiazgami. Porządek pomogą utrzymać szufladki i szafki pod nim.

Aranżacja łazienki: łazienka w kolorach natury

Łazienka łączy się z sypialnią i przy otwartych drzwiach wydaje się większa niż w rzeczywistości. Ten efekt wzmacnia okno i szerokie lustro. Aranżacja łazienki utrzymana jest w ciepłych kolorach. Wielkie przecierane płytki łazienkowe zestawione z białą mozaiką to ciekawy pomysł przeniesiony do łazienki z wnętrzarskich pism. Umywalka z subtelnym wzorem została wybrana nie tylko dla dekoracji łazienki, ale też ze względu na wygodną, płytką i szeroką misę.

Projekt łazienki: łazienka z sypialnią

Zlecając projekt łazienki, właściciele marzyli o połączeniu łazienki z sypialnią rozsuwanymi drzwiami z matowego szkła, dlatego zlikwidowali wejście z przedpokoju i wyburzyli część ściany sypialnianej. To nie tylko eleganckie, ale też bardzo wygodne rozwiązanie. Aranżacja łazienki jest nie tylko ładna, ale i funkcjonalna. Tekowy blat ciągnący się wzdłuż całej ściany łazienki zastępuje ścienną półkę. Wraz z pomarańczowymi dodatkami stanowi ciepły kontrast dla bieli w łazience.

Wyposażenie łazienki

Mozaika Mosaic Bianco - Porcelanosa; płytki ścienne i podłogowe do łazienki Tibet Arancio - Pamesa; meble do łazienki - wykonane przez stolarza; blat łazienkowy z teku - Castorama; umywalka Roma - Catalano; wanna - Poolspa; baterie – Hansgrohe; WC, bidet, spłuczka Happening - Roca.