Kuchnia wygląda jak kolorowa kostka, a jej wnętrze wypełnia łazienka o powierzchni 6 m2. Żeby się do niej dostać wystarczy otworzyć drzwi między lodówką a szafką ze zlewozmywakiem. Projekt łazienki w kawalerce, podobnie jak całe mieszkanie, nawiązuje do stylu modernistycznego. Kolorowa łazienka ma proste geometryczne formy i czyste kontrastowe kolory. Dzięki tym elementom wystroju łazienka 6 m2 jest dość oryginalna. Małymi, kwadratowymi kafelkami wyłożone są ściany, podłoga, sanitariaty: ta kolorowa łazienka w kawalerce została zaprojektowana dla mężczyzny. Dominujące kolory w łazience to żółty i czarny.

Łazienka w kawalerce: projekt

W projekcie łazienki w kawalerce duży nacisk położono na funkcjonalność – w kabinie prysznicowej zamontowano generator pary i wmurowano ławkę. Dzięki temu natrysk sprawdza się tez jako sauna. Wszystkie wnęki zabudowano szafkami i schowkami, dlatego w łazience o pow. 6 m2 pojawiło się sporo miejsca do przechowywania. W szafie udało się nawet ukryć pralkę. Na zewnątrz właściciel pozostawił wyłącznie przedmioty dekoracyjne i pasujące do aranżacji łazienki w kawalerce.

Ciekawym rozwiązaniem w projekcie łazienki o pow. 6 m2 jest satynowa szyba delikatnie przepuszcza światło z kuchni i salonu. Listwy narożne wzmacniają konstrukcję, połyskują stalą. Lustro nad WC umieszczone jest naprzeciwko lustra umywalkowego – razem dają wrażenie głębi, powiększają przestrzeń wnętrza. Łazienka w kawalerce ma ciekawie rozwiązany problem sanitariatów - typowa umywalka, z białej ceramiki, nie pasowałaby do aranżacji wnętrza. Dlatego wymurowano ją i obłożono tymi samymi płytkami co kabinę natryskową. Blat umywalki znajduje się na wysokości dolnej linii szyby i lustra. Dało to uporządkowany, harmonijny efekt wystroju łazienki wielkości 6 m2.

Łazienka 6 m2 w kawalerce: kosztorys

  • płytki żółte DAV-IMPORT 2318 zł
  • płytki ciemne Matt, Carbonio, CE.SI. 1044 zł
  • bateria natryskowa z deszczownią Cuadro, Tres 1114 zł
  • bateria umywalkowa Cuadro, Tres 420 zł
  • drzwi kabiny natryskowej, Dorma 2900 zł
  • generator pary HLS34, Helo 3950 zł
  • muszla WC Tugela, Actima 650 zł
  • przycisk spłukujący WC Sigma 20, Geberit 260 zł
    Razem koszt urządzenia łazienki wielkości 6 m2 wyniósł - 12 656 zł.

WIĘCEJ: zobacz projekt kolorowej kuchni - to w niej ukryto łazienkę >>>