Wprawdzie łazienka w bloku to nie lada wyzwanie, ale warto je podjąć – trudności najczęściej podsuwają świetne pomysły. Typowym problemem, który spotyka łazienka w bloku jest brak miejsca na ustawienie i wanny, i kabiny, dlatego najpierw określ potrzeby swoich domowników. Połowa z nich opowiada się za jednym rozwiązaniem, połowa za drugim? Kłopot rozwiąże wanna z parawanem prysznicowym. Wtedy, by wygodnie się z niej korzystało, warto pomyśleć o nieco niższym modelu wanny. Urządzanie łazienki w bloku rozpocznij od wytyczenia trzech stref: kąpielowej, z umywalką i lustrem oraz z w.c. Jeśli to możliwe, staraj się je rozplanować w łazience w bloku tak, by każda znalazła się przy innej ścianie. Architekci podkreślają, jak ważne jest pierwsze wrażenie. Z tego powodu w łazience w bloku umywalkę z lustrem i kinkietem (lub dwoma) najlepiej usytuować na wprost wejścia do pomieszczenia.

ŁAZIENKA w bloku: jak „rozciągnąć” mały metraż

Łazienka w bloku - jasne kolory i śnieżne biele to podstawowa broń w walce z za małym metrażem. Jeśli lubisz żywe barwy, zastosuj je w dodatkach. Pamiętaj, że ręczniki i kosmetyki wnoszą do łazienki sporo kolorów. Doskonale ocieplą łazienkę w bloku. Gdy decydujesz się na montaż kabiny natryskowej, wybierz taką, która ma duże przezroczyste płaszczyzny drzwi lub ścianek i delikatną wizualnie konstrukcję. Łazienka w bloku zrobi się jeszcze bardziej przestronna, gdy brodzik będzie zupełnie płaski albo zrobisz natrysk bez niego - jedynie z odpływem w podłodze.

Duże czy małe płytki do ŁAZIENKI w bloku

W niewielkiej łazience w bloku ważne są  podziały okładzin ściennej i podłogowej. Podobają ci się duże formaty płytek? Do łazienki w bloku pomyśl o rektyfikowanych. Mają idealnie równe krawędzie, można więc je układać niemal bezfugowo. Płytki rektyfikowane sprawiają wrażenie jednolitej płaszczyzny, nie zacieśniają więc łazienki w bloku. Jeśli chcesz mieć małe płytki, zastosuj między nimi spoiny w zbliżonym do nich kolorze. Kontrastowe zdecydowanie zacieśnią łazienkę w bloku.

ŁAZIENKA w bloku: jeśli nie płytki, to co?

W łazience w bloku płytki na ścianie i podłodze to nie jedyne rozwiązanie. Na ścianie w małej łazience w bloku doskonale będzie wyglądać szklana tafla. Można pod nią przykleić np. fotografię w megaformacie. Podobnym pomysłem jest nadrukowanie zdjęcia bezpośrednio na szkle. Zamówisz takie na wielu stronach internetowych drukarni cyfrowych. Tafla ochroni ścianę w strefie kąpielowej i będzie ciekawą dekoracją łazienki w bloku. Kto woli cieplejsze klimaty, może zamiast szkła wybrać do łazienki w bloku drewno egzotyczne i wyłożyć nim, podłogę i np. wannę czy strefę z w.c. Coraz bardziej popularnym pomysłem, nie tylko zresztą do łazienki w bloku, jest także podłoga z żywicy. Odporna na uszkodzenia i zabrudzenia, w niemal dowolnym kolorze i ciepła w dotyku. Idealna więc na podłogę w łazience w bloku.