Jak zmienić wystrój łazienki na Boże Narodzenie? Zobaczcie zdjęcia dekoracji do łazienek dla gości!

Wystrój łazienki możemy zmieniać w zależności od pór roku. Kto powiedział, że łazienka dla gości ma wyglądać cały rok tak samo? Zwłaszcza łazienka dla gości zasługuje na więcej uwagi. Łazienka dla gości jest przecież wizytówką naszego domu. A więc akcenty kolorystyczne, pachnące świece i gwiazdy betlejemskie pięknie odmienią codzienny wystrój łazienki w świąteczny, charakterystyczny dla Bożego Narodzenia.

Czerwony kolor w wystroju łazienki
Wystrój łazienki na Boże Narodzenie
Wystrój łazienki na Boże Narodzenie
Świąteczny wystrój łazienki dla gości
Kosmetyki w łazience dla gości

Wystrój łazienki, a szczególnie łazienki dla gości, to rzecz, której warto poświęcić chwilę uwagi podczas zmiany dekoracji mieszkania na święta. Przecież podczas świąt często odwiedza nas rodzina i znajomi. Zadbajmy więc o to by w każdym miejscu naszego domu czuli się mile widziani. Zadbajmy i o toaletę i łazienkę, z której korzystają goście, którzy zatrzymali się u nas na dłużej. Wystrój łazienki na Boże Narodzenie to czerwone, srebrne i złote akcenty kolorystyczne, pachnące cynamonem albo żurawiną świece oraz gwiazdy betlejemskie w świątecznie ozdobionych osłonkach.

Wystrój łazienki na Boże Narodzenie:  akcenty kolorystyczne i zapachowe

Wystrój łazienki na Boże Narodzenie to raczej małe detale ale charakterystyczne dla świąt. Mogą to być akcenty kolorystyczne, czyli czerwony dywanik i czerwone ręczniki. Do świątecznego wystroju łazienki idealnie pasują też świece. Bardzo ładnie będą wyglądały świece zebrane w jednym miejscu, na ozdobnej podstawce, w tym samym kolorze, ale różnej wielkości. Świece to też ozdobne świeczniki. Piękne srebrne lub złote w stylu vintage odmienią świątecznie każdą łazienkę dla gości. Jeśli natomiast jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami łazienki z oknem możemy śmiało wstawić do niej poinsecję. Albo kilka. Czasem wystrój łazienki przewiduje miejsce na żywe rośliny na co dzień. Wtedy na Boże Narodzenie w miejsce paprotek można wstawić gwiazdy betlejemskie. Taka żywa ozdoba w łazience będzie naprawdę wyjątkowa  i oryginalna, a goście z pewnością poczują się oczekiwanymi i mile widzianymi.

Wystrój łazienki na Boże Narodzenie:  mini kosmetyki dla gości

Jeśli nasi mili goście zatrzymują się u nas na święta Bożego Narodzenia miło będzie przygotować dla nich kilka małych, podstawowych kosmetyków. Teraz możemy w sklepach kupić miniaturki kosmetyków z jednej  linii w eleganckich opakowaniach, które swoją kolorystyką będą nawiązywały do świątecznego wystroju łazienki. Piękne złote lub srebrne opakowania czy mini kosmetyczki mogą być pomysłem do dalszych drobnych zmian  w aranżacji łazienki dla gości. Obok takich kosmetyków może pojawić się świeca zapachowa w ozdobnym szkle lub gwiazda betlejemska w osłonce w tym kolorze. Dobrze jeśli wystrój łazienki na Boże Narodzenie, tak jak to robimy w innych pomieszczeniach, będzie miał jakiś jeden motyw przewodni, czyli na przykład kolor. Złoty srebrny lub czerwony.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: Materiały prasowe Home & You, Konrad Kalbarczyk, Materiały prasowe H&M HOME, Materiały prasowe Riviera Maison, Radosław Wojnar, Mariusz Purta, Marcin Czechowicz, materiały prasowe Stars for Europe, Rita Lorenc

POLECANE ARTYKUŁY