Mała kuchnia jest otwarta na salon, dzięki czemu wnętrze sprawia wrażenie większego i bardziej przestrzennego. Udało się także wygospodarować miejsce na jadalnię, która szybko stała się centralnym punktem mieszkania. Aranżacja kuchni jest nowoczesna i oszczędna w kolorach, ale nie nudna. Szara kuchnia doskonalne wtapia się w wystrój salonu i jadalni. Mocnym akcentem w kuchni jest kolor limonkowy we wnęce. Projekt kuchni został wykoany przez Joannę Woyda; zabudowa kuchenna na zamówienie, wykonanie Alfamebel Manufaktura.

Mała kuchnia z salonem

Kuchnia z salonem jako jedna przestrzeń dzienna to dobre rozwiązanie w małych mieszkaniach. Otwarta przestrzeń wzbogacona o jadalnię dobrze łączy funkcję wypoczynku w salonie ze spożywaniem rodzinnych posiłków przy dużym stole. Aranżacja kuchni otwartej na salon została podyktowana przez względy praktyczne. Właścicielom zależało bowiem na dużej otwartej przestrzeni dziennej i jasnym funkcjonalnym wnętrzu, ale projektantka wzięła też pod uwagę obecność małego dziecka, które powinno być w zasięgu wzroku rodziców.

Aranżacja kuchni z limonkowym akcetem

Szara kuchnia z limonkową „wnęką” sprawia, że wystrój małej kuchni ma energetyzujący charakter i ożywia przestrzeń, w której królują kolory ziemi. Nowoczesne AGD wmontowano w zabudowę kuchenną, co nadało jej nowoczesności. Jasny drewniany barek z plastikowymi krzesłami wyraźnie oddziela kuchnię od salonu. W całym mieszkaniu znajdziemy kolorystyczne nawiązania do natury. Jednolita podłoga z jasnego drewna doskonale sprawdziła się także w aranżacji kuchni – jej jasny kolor harmonizuje z naturalnym kolorami mebli, a odpowiednio zaimpregnowana stała się funkcjonalna i łatwa w użytkowaniu. Mała kuchnia jest jasna i przytulna. Szarości i limonkowy akcent kolorystyczny nadały jej nowocześności, ale pozwoliły zachować naturalny i przyjemny charakter.