Białe kuchnie cieszą się ogromną popularnością. Takie projekt kuchni idealnie sprawdzają się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Coraz częściej kuchnie urządzone w minimalistycznym stylu czerpią inspiracje z innych kultur. Tak było w przypadku właścicieli dwupoziomowego mieszkania, którzy zdecydowali się na połączenie kilku stylów w jednym wnętrzu. Prezentujemy ciekawą aranżację białej kuchni.

Biała kuchnia z wzorzystymi kafelkami!

Przebywając długi korytarz trafiamy do salonu z jadalnią połączonego z kuchnią. Projekt kuchni zakładał wuykorzystanie nowoczesnej i funkcjonalnej zabudowy w kolorze białym. Kontrukcja mebli kuchennych jest bardzo prosta, białe bryły o ponadczasowej formie doskonale komponują się z oryginalnymi, wzorzystymi płytkami. Meble kuchenne zostały wykonane na wymiar. Kolorystyka cementowych płytek stała się punktem wyjścia do wyboru dodatków do aranżacji białej kuchni. W kuchni oraz w połączonym z nią salonie zobaczymy więc żółć, błękit i odcienie niebieskiego. A wszystko to zestawione z nieśmiertelną czernią, bielonym drewnem i szarością. W aranżacji białej kuchni widoczne są wyraźne inspiracje stylem skandynawskim. Minimalizm, prostota i starannie dobrane dodatki sprawiają, że projekt wnętrza kuchni jest spójny i sprawia wrażenie powierzchni zaaranżowanej w niezwykle konsekwentny sposób. Białą kuchnię od salonu odziela blat opierający się na żeliwnej nodze.

Cementowe płytki w kuchni: skąd się wywodzą?

Hiszpańskie inspiracje w aranżacji prezentowanej białej kuchni to przede wszystkim patchworkowa kompozycja wzorzystych kafli. Nie pochodzą one jednak z Hiszpanii, ale zostały wykonane w Polsce. Płytki to ręczna praca wykonana przez polską pracownię Purpura. Cementowe płytki, wywodzące się z Hiszpanii, wracają do łask. Ze względu na wysoką cenę zazwyczaj pojawiają się jedynie na małej powierzchni. Najczęściej cementowe płytki z inną częścią posadzki łączymy za pomocą korka lub metalowych profili. W galerii znajdziecie wszystkie zdjęcia białej kuchni z hiszpańskimi akcentami!