Mimo, że kafelki do kuchni nie są obecnie jedyną możliwością aranżacji ścian kuchni - do wyboru mamy jeszcze specjalne tapety, farby, szkło (na ściany), czy drewno lub żywicę epoksydową (na podłogę) - to jednak wciąż właśnie płytki cieszą się największą popularnością przy urządzaniu pomieszczeń kuchennych i sanitarnych.

Płytki do kuchni: nieskończona ilość aranżacji

Ci, którzy lubią nietuzinkowe i odważne rozwiązania na pewno postawią na kafelki do kuchni w energetycznych, intensywnych barwach, lub z ciekawymi, nietypowymi wzorami. Takie płytki będą pasowały do prostych w formie mebli i dodatków, ponieważ zdecydowanie zdominują wnętrze i będą wysuwać się na pierwszy plan. Dla lubiących klasykę i spokojne aranżacje kafelki w jasnych, stonowanych barwach będą wyborem optymalnym. Pasuje do nich wiele kolorów, łatwo zgrać je z dodatkami i kuchennymi utensyliami. Płytki do kuchni w neutralnych, jasnych barwach będą też odpowiednie, jeśli chcemy urządzić kuchnię w stylu minimalistycznym, skandynawskim, shabby chic, lub śródziemnomorskim. Do każdego ze stylów oczywiście można także dobrać płytki wzorzyste, jednak tu potrzeba już pewnego wyczucia.

Płytki do kuchni: dobra jakość zawsze w modzie

Nie bez powodu płytki do kuchni to wybór tak popularny i częsty. Mają one wiele zalet: nie są podatne na wilgoć, łatwo je wyczyścić, są odporne i stosunkowo tanie, a także wszędzie dostępne. Klasyczne, na przykład białe, prostokątne płytki dobrej jakości zawsze będą modne i na tyle uniwersalne, że dowolne dodatki będą do nich pasowały. Takie płytki w kuchni pozostaną z nami na wiele lat i z pewnością się nie znudzą.