Agata wybrała mieszkanie ze sporą i jasną (dwa duże okna) kuchnią. Biała kuchnia jest otwarta nie tylko na salon i jadalnię, ale także na przedpokój, widać ją już od drzwi. Aranżacja białej kuchni jest też funkcjonalna i dobrze zorganizowana. Nie ma kłopotów z przechowywaniem zastawy i garnków, dzięki sięgającej sufitu zabudowie. Właścicielka zachwala system cargo - po otwarciu szafki „wyjeżdża” z niej całe wnętrze, co ułatwia dostęp do rzeczy schowanych głębiej (białe meble kuchenne zostały wykonane na zamówienie przez firmę Tibor).

Biała kuchnia: ciepła aranżacja

Założeniem w aranżacji białej kuchni było stworzenie nowoczesnej przyjaznej przestrzeni, którą można by zmieniać za pomocą dodatków. Jedynym stałym akcentem kolorystycznym w białej kuchni jest delikatnie oliwkowa panorama San Francisco, nadrukowana na lekkiej piance. Stanowi ona nowoczesne zastępstwo dla glazury. Dlaczego właścicielka wybrała biel do aranżacji kuchni?

- Mieszkając we Włoszech, mogłam u źródeł śledzić trendy we wzornictwie i urządzaniu wnętrz: coraz częściej widywałam białe elementy w wystroju, później całe aranżacje wnętrz, wreszcie mieszkania i domy wręcz „skąpane” w bieli. Były piękne! Gdy kupiłam mieszkanie w warszawskim Miasteczku Wilanów, nie miałam wątpliwości, że moja kuchnia będzie biała - opowiada Agata.