Zobacz zdjęcia białych kuchni zaprezentowanych w nowoczesnym, niebanalnym stylu. Aranżacje kuchni w bieli są albo total look, z błyszczącymi, gładkimi frontami i szklanymi elementami, albo połączone z ciepłym drewnem blatu i kolorowymi dodatkami. 10 najnowszych pomysłów na białą kuchnię znajdziesz w GALERII ZDJĘĆ.

BIAŁA KUCHNIA: praktyczny projekt kuchni

Biel jest klasyczna, ponadczasowa, uniwersalna, a zarazem nowoczesna, nie może być zatem nudna. Biała kuchnia jest pomysłem, zarówno dla ciasnej kawalerki, jak i otwartej przestrzeni, połączonej z salonem. Biała kuchnia ma dożo plusów i nawet obawy związane z możliwością pożółknięcia są zbędne, jeśli tylko wybierzemy materiał wysokiej jakości.  Jeśli zdecydujemy się na ten uniwersalny kolor szafek, możemy w każdej chwili zmienić charakter swojej kuchni. Możemy zmieniać kolor ścian, tutaj możliwości mamy naprawdę duże, bo do bieli pasują prawie wszystkie odcienie, do tego niedrogie dodatki: doniczki, dekoracje ścian, krzesło i nasza kuchnia ma nieustannie zmieniające się oblicze. Biała kuchnia jest po prostu dobra dla klasycznych projektów kuchni, jak i nowoczesnych.

Płytki w białej kuchni: jakie dobrać?

Do białej kuchni pasują proste płytki ceramiczne, np. białe świetnie rozświetlają i optycznie powieszają przestrzeń, wspaniale współgrają również z dobrą fakturą mozaiki, która rozwesela jednolite wnętrze. Jeśli do kuchni total look dobierzemy dodatki w wyrazistych, soczystych kolorach, np. lodówkę w żywym odcieniu pomarańczy, doniczki, chlebak, kuchnia będzie emanować energią.

Jakie dodatki „lubi” biała kuchnia?

Biała kuchnia daje największe możliwości w eksperymentowaniu aranżacji stylów, kolorów, dodatków. Białe meble lubią, zarówno szare, naturalne dodatki, jak i żywe, kolorowe. W białej kuchni dobrze prezentują się kolorowe krzesła pop-art, jak i nowoczesne, wykonane z akrylu, w kolorze bezbarwnym. W klasycznych białych kuchniach dużo ciepła wprowadza cegła na ścianie, lub drewno na podłodze lub blacie. Biała kuchnia w stylu skandynawskim jest aktualnym hitem, ale żeby nie stała się oklepanym trendem, warto dobrać do niej np. biało-czarną posadzkę. Jeśli zaś wolimy drewno, w tym wypadku najlepiej białe ułożone na podłodze, można wprowadzić czerń na ścianę pomiędzy szafkami.

Zobacz galeria zdjęć: biała kuchnia 10 projektów kuchni.