Mała kuchnia w stylu retro jest przede wszystkim kolorowa. Ale kolor w barwach retro jest ściśle określony. Retro w małej kuchni, która nawiązuje do lat 60. jest czerwone, niebieskie – a właściwie błękitne, soczyście zielone, limonkowe i pomarańczowe. Barwy są dość ostre, albo wręcz rozbielone – pastelowe. Kuchnie w takich aranżacjach wzbogaca też połysk - lakierowane fronty szafek kuchennych, powierzchnie mebli, ale też błyszczą się kuchenne sperzęty i dodatki.

Mała kuchnia: smaczne retro

Mała kuchnia, niezależnie od stylu, wymaga zastosowania raczej jasnych barw, które sprawią, że wyda się ona optycznie większa. Dlatego często w kuchniach retro podstawą jest biel – zarówno w kolorze ścian, ale także w kolorze kuchennych mebli. Barwne są za to dodatki – krzesła, lodówka, czy kuchenne sprzęty. W małej kuchni dominują raczej obłe kształty – zaokrąglenia i pękatości charakterystyczne dla lat 60.

Mała kuchnia: retro nowoczesne

Styl retro w małej kuchni może mieć też nowoczesną odsłonę. Meble retro – kubełkowe fotele, często obite miękkim welurem – ciekawie łączą się z nowoczesnym wystrojem kuchni. Często takie połączenie styli sprawia, że nowoczesna zimna kuchnia staje się bardziej przytulna. Podobną rolę spełni też charakterystyczna podłoga w biało-czarną szachownicę. Doskonale będzie wyglądać zarówno w małych kuchniach nowoczesnych, ale też z wystrojem z minionych lat.