Kuchnia aranżacja: fototapeta 3D do kuchni

Fototapeta 3D do kuchni to pomysłowe rozwiązanie na optyczne powiększenie wnętrza. W kuchni urządzonej w klubowym stylu na jednej ze ścian przykleliliśmy fototapetę 3D.

Kuchnia z trójwymiarową fototapetą
Kuchnia z trójwymiarową fototapetą

Mała kuchnia to przede wszystkim wyzwanie ergonomiczne. Jak ją optycznie powiększyć? Jednym z polecanych rozwiązań jest zastsowanie fototapety 3D. Nowa aranżacja kuchni z tapetą 3D to poczucie przestrzeni. Kiedy ściany nie chcą ustąpić nawet na milimetr, a w nowoczesnym, wyrazistym charakterze wnętrza nie mieszczą się delikatne odcienie, dodatkowy wymiar w kuchni zapewni nam zaledwie kilka iluzjonistycznych sztuczek, jak trójwymiarowa fototapeta 3D na ścianie.

Sprawdź też: szkło w kuchni >>>

Zastosowany tapety z trójwymiarowym, dynamicznym wzorem lub geometrycznym motywem w odważnych kolorach nada każdemu wnętrzu wyrazistego charakteru.

Fototapeta 3D do kuchni: klubowa aranżacja

Stan wyjściowy to naprawdę mała kuchnia, właściwie niewielki aneks kuchenny. Nowa aranżacja kuchni zmieniła wiele. Dolne szafki w kolorze mocnej czerwieni wydają się magicznie lewitować - to zasługa wysokiego cokołu z blachy odbijającego surową szarą posadzkę. Górnych szafek nie ma wcale - została tylko inspirowana barowymi rozwiązaniami niewielka półka o obłych krawędziach. Zawieszona na lekko odsuniętym od ściany panelu oklejonym fototapetą 3D z trójwymiarowym dynamicznym wzorem, stwarza dodatkowy plan i zwodzi oczy. Jej obecność w kuchni niweczy bowiem wrażenie, że panel, za którym umieszczono świetlówki, to okienne rolety o oryginalnym wzorze sąsiadująca z parapetowym ogródkiem.

Fototapeta 3D do kuchni i kolory ścian

W tworzeniu złudzeń w aranżacji kuchni z fototapetą 3D oprócz dosłownych chwytów istotna jest także wolność od natłoku detali i akcesoriów: szafki otwierane jedynie dotknięciem ręki oznaczają brak uchwytów, a błyszcząca powierzchnia frontów odbija światło i okoliczne meble jak tafla barwionego szkła, co sprawia że mała kuchnia staje się przejrzysta, i optycznie bardzie przestrzenna. Wnętrze kuchni zyskało oddech dzięki mocnemu akcentowi kolorystycznemu i prostemu fotograficznemu trikowi - jego hermetyczny, mocny styl bilansują świeże, żółte i zielone dodatki oraz zastępujące klasyczne płytki glazury trawy i zioła.

Jak urządzić kuchnię: optycznie powiększona mała kuchnia

  • Postawić na błyszczące powierzchnie: lśniące fronty szafek, lustrzane drzwi kuchenki, stalowe dodatki, które odbijają przedmioty zgromadzone w kuchni, zwielokrotniając jej przestrzeń.
  • Na jednej ze ścian kuchni przyklej trójwymiarową fototapetę 3D - wydruk stworzy wrażenie głębi.
  • W niewielkiej odległości od ściany zamontować ściankę z karton-gipsu i podświetlić ją od tyłu. Sączące się światło optycznie powiększy przestrzeń.
  • Ściany kuchni pomalować na biało albo na inny jasny kolor.

Galerie zdjęć: fototapety i tapety w kuchni inspiracje

 

NIE PRZEGAP

Kuchnia z artystyczną  ściną - inspirujący projekt
camera

Kuchnia z artystyczną ścianą - zobacz inspirujący projekt

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 0
Tekst: Aleksandra Stępnikowska Projekt: Mikołaj Wojciechowski Zdjęcia: Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY