W małej kuchni ciężko znaleźć miejsce na jadalnię. Projektanci wnętrz radza jednak, aby w kuchni pojawił się stół - bo to przecież nieodłączny element tego wnętrza. Stolik w kuchni przyda się nie tylko do posiłków, to miejsce, potrzebne, by odpocząć podczas gotowania, przestudiować przepis, czy wypić kawę. Zobacz, jakie mamy dla Ciebie inspiracje w galerii i projekty małej kuchni.

Mała kuchnia: pomysł na jadalnię

Organizując małą muchnię z jadalnią trzeba zastanowić się nad opuszczanymi blatami stołów, czy krzesłami, które można złożyć lub włożyć jedno w drugie. Wszystko w małej kuchni musi być przemyślane i funkcjonalne.

Stolik na cienkich, wysokich nóżkach, z małym blatem, sprawi wrażenie lekkiego - idealny projekt do małej jadalni. Obok wysokie, ale wąskie krzesło, z oparciem. To pomysłowy kącik jadalny, sprawdzający się zarówno na lunch, jak i podwieczorek.

Opuszczane siedzenia są nowatorskim pomysłem na jadalnię w małym mieszkaniu. Bywają jedynym sposobem, by usiąść przy stole. Dodatkowy atut: można je zawiesić na dowolnej wysokości, nadają się więc i do niskiego stolika, i wysokiego blatu.

Mała kuchnia: jaki stół w małej jadalni?

Stół jest najważniejszy w jadalni. Jego wybór powinien uwzględniać nasze potrzeby i wielkość pomieszczenia, a także preferowany styl. Jakie rozwiązanie jest najlepsze przy niewielkiej powierzchni jadalni? Rozkładany stół, albo narożna ława do siedzenia zamiast krzeseł. Ława wprowadzi bardziej domową, nieformalna atmosferę.

Ze względu na małą powierzchnię kuchni, trzeba dobrze dobrać stolik, o dobrych kształtach, który ułatwi nam komunikację w kuchni. Okrągłe stoły będą odpowiednie do małej kuchni i jadalni w kształcie kwadratu.  Stół najlepiej, jeśli ustawiamy na ścianie pod oknem. W małej kuchni sprawdzi się stół rozkładany jednostronnie.