Biała podłoga w kuchni przede wszystkim powinna być praktyczna, ale jej ciekawy wygląd również nie jest bez znaczenia. Rozjaśni wnętrze i wnosi do aranżacji kuchni nowoczesny klimat.

Biała podłoga w kuchni: a może aranżacja kuchni z połyskiem?

Biała podłoga w kuchni rozjaśni wnętrze, a w niewielkiej kuchni sprawi, że wyda się ona większa. Sprawdzi się w aranżacji kuchni zwłaszcza nowoczesnych, w zestawieniu z ciemnymi meblami. Taki kontrast na pewno nada aranżacji kuchni wyrazu.

W nowoczesnych aranżacjach kuchni białą podłoga będzie doskonale wyglądała także z meblami o kolorowych, połyskujących frontach. Może się wówczas zdarzyć, że zyskamy dodatkowy i ciekawy  efekt – odbijania się plam koloru na białej podłodze.

Biała podłoga w kuchni będzie idealna dla aranżacji kuchni w stylu total look – czyli całej na biało.

W białej wersji sprawdzi się tradycyjna podłoga z płytek ceramicznych – na przykład z gresu porcelanowego, który może być szkliwiony. Ciekawie w aranżacji kuchni zaprezentuje się także drewniana podłoga w kuchni, którą pomalujemy na biało.

Ciekawym i coraz chętniej stosowanym rozwiązaniem na biała podłogę w kuchni jest posadzka z żywicy epoksydowej, która rozjaśnia wnętrza odbitym światłem. Taka podłoga w aranżacji kuchni wnosi nowoczesny, industrialny klimat.