Kuchnia ma małą powierzchnię, ok. 6 m2. Właścicielka sądziła, że nie uda się wykonać projektu kuchni wygodnej do gotowania rodzinnych posiłków. Była w błędzie. Powstała aranżacja kuchni intrygująca i dopracowana w każdym szczególe. Projekt kuchni zakładał zabudowę kuchenną w kształcie litery L. Biała kuchnia mimo małej powierzchnie jest funkcjonalna.

WIĘCEJ: Nowoczesne kuchnie - zdjęcia i aranżacje

Ciekawym zabiegiem, nadającym aranżacji białej kuchni klimatu, jest szklana ściana dzieląca kuchnię od holu. Natomiast na granicy kuchni i salonu stoi wysoki barek, dzięki temu kuchnia stała się centrum życia. Z kuchni rozciąga się widok na jadalnię i salon z przeszklonym wyjściem na taras.

Biała kuchnia: przeszklenia

Ściana w białej kuchni kuchni nie zabiera światła, bo jest ze szkła. Powstała we współpracy architekta i grafika komputerowego. Przeszklenie oddzielające kuchnię od holu zadrukowano graficzną, rozpikselowaną wersją obrazu Gustava Klimta. Przesłania blaty robocze, ale także intryguje i dekoruje kuchnię. O nadruku na folię dyskutowano tygodniami. Projektantki kuchni proponowały współczesne grafiki, właściciele upierali się przy „Pocałunku” Gustava Klimta, do którego mają szczególny sentyment. Wygrała opcja kompromisowa. Zarys postaci w namiętnym uścisku wykonany mocną kreską zestawiono z rozpikselowanym tłem. Aby uzyskać efekt trójwymiarowości, rysunek nadrukowano na dwóch foliach, które następnie połączono i wklejono pomiędzy dwie szyby, tworzące ową szklaną ścianę. W rezultacie obraz oglądany od strony holu wygląda nieco inaczej niż widziany z perspektywy kuchni. Jest najbardziej efektownym elementem wnętrza kuchni.

Projekt kuchni: nowoczesna kuchnia w kolorze białym

Za ozdobną szybą kryje się sterylna, biała kuchnia. Umeblowana jest szafkami kuchennymi lakierowanymi na wysoki połysk. Blat kuchenny wykonano z konglomeratu. Jasne błyszczące powierzchnie w kuchni przenoszą światło z niedużego okna w głąb wnętrza. Jednonogi barek oddziela kuchnię od salonu. Zamocowany w ścianie nie wymagał podparcia, ale projektantki zdecydowały, że „podstawią mu nogę” z polerowanej stali kwasoodpornej. Noga jest wielofunkcyjna: podkreśla granicę strefy między kuchnią a salonem, stanowi dekorację wnętrza kuchni, a do tego kryje włączniki i gniazdka, do których da się podłączyć drobne AGD. Taki bufet można wykorzystać w kuchni jako dodatkowy blat roboczy. W małej kuchni (ok. 6 m2), wnętrza szafek pomieściły cały potrzebny sprzęt.