Biała kuchnia w mieszkaniu w Nowej Hucie świetnie łączy styl nowoczesny z retro. Aranżacja kuchni i jej wyposażenie to dzieło właścicielki mieszkania, której pierwszym zawodem jest psychologia, ale teraz zajmuje się również projektowaniem wnętrz.

Biała kuchnia: aranżacja w duchu retro

Mimo że właścicielom zależało na połączeniu kuchni z salonem, nie dało się tego zrobić ze względu na przewody kominowe znajdujące się w ścianie pomiędzy tymi wnętrzami. Jednak dzięki temu biała kuchnia wyposażona jest w wygodny i długi blat roboczy wykonany z białego corianu. Właściwości corianu pozwalają na tak zwane bezszwowe łączenia wszystkich elementów i mimo białego koloru blat jest łatwy w utrzymaniu.

Biała kuchnia aranżacja - ścian w kuchni nie powinno się też zbytnio obciążać, dlatego właścicielka - projektantka kuchni, wykorzystała ją do powieszenia lekkiej szafki, która szczelnie wypełniona jest najróżniejszymi … herbatami, czyli ulubionym napojem. Aby w pełni wykorzystać metraż kuchni właściciele zdecydowali się zamówić białe meble kuchenne zrobione specjalnie dla nich. Modne, wpuszczane uchwyty szafek kuchennych nawiązują kolorystycznie do lubianej, zwłaszcza wśród młodych ludzi, czerwonej lodówki w stylu retro.
Okiem puszczonym do dzielnicy Nowa Huta jest kolekcja rosyjskich bab ustawionych na designerskiej lodówce. Elementem podkreślającym wiek mieszkania jest grzejnik żeberkowy na ścianie przy oknie w kuchni. Ale jak większość rzeczy w tym mieszkaniu, grzejnik też dostał nietypowy kolor – jest żółty. Dobrze uzupełnia się białymi meblami kuchennymi, czerwoną lodówką i dodatkami oraz szarą ścianą. Oświetlenie kuchni to bardzo modne teraz żarówki na różnokolorowych przewodach.